Valorant'ta Nasıl Teslim Olunur – Tüm Bilmeniz Gerekenler!

AkrepX

Forum Üyesi
Surrender-1024x576.jpg

Valorant'ta Nasıl Teslim Olunur – Tüm Bilmeniz Gerekenler!
Valorant oynuyorsunuz ve takım arkadaşlarınızın AFK'ye saldırmasından bıktınız mı? Pekala, bunu önlemek için yapabileceğiniz pek bir şey yok, ancak bildirmenin yanı sıra, rekabetçi veya derecelendirilmemiş valorant maçınızı kaybedebilirsiniz. Çoğu oyuncu Valorant'ta nasıl teslim olacaklarını bilmedikleri için bu özelliğin farkında değiller.

Yine de, devam eden valorant maçlarını kaybetmek için bu özelliği kullanmak, kazanma ihtimalleri çok düşük göründüğünde veya bir veya daha fazla Valorant takım arkadaşı AFK'ye gittiğinde veya oyunla bağlantısı kesildiğinde onlara fayda sağlayabilir.
i8gjmbvzm6w41-1024x576.jpg


Yani, biz sana sadece öğreteceğim, ama kolayca birkaç izleyerek ters olabilir Valorant '9-3' lanetli olarak tercih edin gerektiği halde biz de size vakaları göstereceğiz ipuçları , özellikle eğer' yeni başlayanlar

Valorant'ta Nasıl Teslim Olunur: Şirinlere Karşı Sıralamanızı Kaydedin

Sova_ult-1024x522.jpg

Valorant oyununuzu teslim etmek istemenizin birkaç nedeni olabilir. Şirinlerle yüzleşmekten, oyununuzu sabote eden dikkatsiz takım arkadaşlarına ve hatta kötü eşleştirme sorunlarına kadar, bir maçı kaybetmek, 4-13, 2-13 ve benzeri gibi oldukça kötü bir oyunu kaybetmek yerine negatif sıralama puanları (MMR) almaktan kurtarabilir. senaryolar.

Ayrıca, takımınızın uygun bir yiğit düellocu, başlatıcı, kontrolör ve nöbetçilere sahip zorlu bir takıma sahip rakiplerine karşı bir AFK takım arkadaşıyla oyunu kazanma şansının kesinlikle olmadığına inandığınızda. Bu gibi durumlarda, valorant yeniden yapılanma eşleştirme seçeneğini de tercih edebilirsiniz, ancak daha sonra bunun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Valorant'ta Nasıl Teslim Olunur Adımları

Bir Valorant maçında teslim olmanın takım çapında onay gerektireceğini öğrenmek çok önemlidir. Evet, bir oylama sistemine dayanıyor. Evet, bir çaylak teslim oyu iptal ettiğinde çok adaletsizdir, ancak bu şekilde gereksiz oyun kaybetmeyi veya trollemeyi önler.
InkedEdit_LI.jpg


Yine de Valorant'ta teslim olmayı onaylayan parametreler oyun modları arasında farklılık gösteriyor. Rekabetçi maçlarda, %100 oy şartının yerine getirilmesi veya beş oyuncunun valorant maçından vazgeçmeyi kabul etmesi işe yarayacaktır. Takımın sadece %80'i derecelendirilmemiş oyunlar için hemfikir olmalıdır, yani 5 oyuncudan 3'ü.
Bir Valorant maçından vazgeçmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:
 • ' Enter' tuşuna basarak sohbet kutunuzu açın .
  • Ya Tip / ff , / hükmen yenildi , / teslimiyet , / ödün Chatbox ve basında girin .
  • Teslim olma talebi, bir sonraki turun başlangıcına kadar sıraya alınacaktır.
  • Takım arkadaşlarınıza bir Teslim olma isteği başlatmaları konusunda bilgi verilecektir.
  • Teslim olma için oylama göründüğünde takım arkadaşları F5 veya F6 tuşlarına basabilir .
  • Oyuncular ayrıca oylarını göndermek için sırasıyla /yes ve /no yazabilirler .
 • Devam eden bir valorant maçı sırasında Escdüğmesine basın .
  • Maç bölümünün altında, Teslim Ol yazan seçeneği bulun, üzerine tıklayın.
  • Teslim olma talebi, bir sonraki turun başlangıcına kadar sıraya alınacaktır.
  • Takım arkadaşlarınıza bir Teslim olma isteği başlatmaları konusunda bilgi verilecektir.
  • Teslim olma için oylama göründüğünde takım arkadaşları F5 veya F6 tuşlarına basabilir .
  • Oyuncular ayrıca oylarını göndermek için sırasıyla /yes ve /no yazabilirler .
Elde edilen oylara göre, ilgili valorant maçı türü için sonuç belirlenecek. Bu nedenle, talebi başlatmadan önce valorant maçından vazgeçme olasılığını ekibinizle tartışmak idealdir.

Valorant Yeniden Yapılanma Maçı


maxresdefault-1024x576.jpg


Valorant Remake Match, Valorant'taki daha az bilinen özelliklerden bir diğeridir ve çoğu oyuncu ya bunun farkında değildir ya da onu nasıl başlatacağını bilmiyor. Ne olursa olsun, valorant ekibinizden bir veya daha fazla oyuncu AFK olduğunda veya bağlantısı kesildiğinde valorant oyununuzu kaydetmenize yardımcı olabilecek yararlı bir özelliktir.

Valorant Yeniden Yapılanma Eşleştirme İsteği Başlatma Adımları

'Satın Alma Turu' sırasında veya Birinci Turun bitiminden önce Yeniden Yapım talebini başlatmalısınız . Aksi takdirde, valorant oyununuzun tamamı için Remake seçeneğine erişemeyeceksiniz.

Doğal olarak, yalnızca Satın Alma Turu süresine kadar geçerli olan Valorant maç yeniden çevrimine devam etmek için tüm takım arkadaşlarınızın onayını veya oylarını gerektirecektir, bunun ardından takım oy vermezse oyun sonraki turlarla devam edecektir. .

Valorant Match Remake isteğinde bulunmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz:
 • ' Enter ' tuşuna basarak sohbet kutunuzu açın .
 • Sohbet kutusuna /remake yazıp Enter tuşuna basmanız yeterlidir .
Not: Bir Valorant maçı yeniden düzenleme isteği iletildiğinde, başlatan ilgili ekip üyeleri devam eden maç için negatif DP, RR veya MMR almazlar, ancak bağlantısı kesilen oyuncu eksi DP, RR alabilecekleri bir ceza ile cezalandırılır. , veya MMR, ayrıca sınırlı bir süre için sıraya girmekten men edilmek dışında.

Valorant Teslimlerini ve Valorant Maç Yeniden Yapımlarını En Aza İndirme​


Act-2-1-1024x1024.jpg


İster Derecelendirilmemiş ister Valorant Rekabetçi oyun modunu oynuyor olun, bir Valorant Teslim Olma veya Yeniden Yapma isteği başlatmanız gereken durumlara düşmemek için birkaç şey yapabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızla beşli kombinasyon halinde takım kurun veya ikili, üçlü vb. ikililer halinde bir Valorant Maçı için sıraya girin.
 • Mümkün olduğunda takım arkadaşlarınıza silah satın almalarında yardımcı olun. Elbette, en altta kalanlar için satın alma konusunda sorumlu olun, ancak bunu yapmak, liderlik tablosundaki konumlarını yükseltmelerine yardımcı olabilir.
 • İletişim kanalınızı mikrofon veya sohbet yoluyla kullanın. Tüm valorant oyun turlarında takım arkadaşlarınızla iletişim kurmak sağlıklı ve önemlidir.
 • Zehirli olmaktan kaçının ve bilinmeyen takım arkadaşınızdan sözlü bir savaşa girmek yerine olumlu davranmasını isteyin. Bu tür durumlar takımın moralini bozar.
 • Her takım üyesinin oyun tarzına uygun bir şekilde oynamaya çalışın. Bir destek oyuncusunu saldırı cephesinde oynamayın ve kesinlikle tüm ağır işleri düellocularınızın yapmasını beklemeyin.
 • Site kontrolünü daha iyi korumak için satın alma turu sırasında harita konumlarını takım arkadaşlarınızla koordine edin.

Son sözler

Artık valorant'ta nasıl teslim olacağınızı öğrendiğinize göre, hala bunu gerektiren durumlarda olmak zorunda olmadığınızı umuyoruz. Valorant maçlarının eğlenceli olması gerekiyordu, rekabetçi olanlar bile. Yine de, teslim olmak veya maçı yeniden yapmak için cesur bir oy önermekten çekinmeyin. Valorant'ta savaşlarınızı ne zaman seçeceğinizi bilmek, uzun vadede tüm farkı yaratacaktır.
 
Üst