Valorant Tam Ekran Nasıl Oynanır?

AkrepX

Forum Üyesi
How-to-Play-Valorant-Fullscreen.jpg


Valorant Tam Ekran Nasıl Oynanır​

Kökleri 1.6 olan Counter-strike oyuncuları, birkaç yıldır tüm birinci şahıs nişancı oyunlarını 4:3 ultra geniş incelik oranında oynama rutini oluşturmuş durumda. Yan tarafında siyah kenarlıklar bulunan uzatılmış bir ekranın, birçok oyuncu tarafından mükemmel FPS oynama durumu olduğuna inanılıyor.

Bununla birlikte, bazı oyuncular uzatılmış bir ekrandan hoşlanmazlar ve Valorant Fullscreen'i birincil 16:9 ekran oranında oynamayı seçerler. Ancak bu oyuncuların geniş ekran bilgisayarları yoksa, Riot Games'in en son IP Valorant'ına başlarken çok kötü zaman geçirecekler.

Geniş ekran monitörleri olmayan geniş ekran incelik oranı sevenler de oyunda kötü vakit geçirecekler. Valorant ne 4:3 oranını koruyor ne de grafikler geniş ekran monitörleri bu kadar mükemmel dolduruyor. Yani bu iki oyuncu türü de diğerinin tercih ettiği bir ortamda oynuyor.

Aynı şekilde, diğer herhangi bir yeni PC oyunu, özellikle savaş yoluyla oynanmak üzere yapılmış yeni bir oyunsa, ilk duraklarınızdan biri, deneyiminizi zevkinize göre özelleştirebileceğiniz ayarlar menüsü olmalıdır.

Valorant, size en küçük şeyi bile değiştirme yetkisi veren geniş bir ayar yelpazesine sahiptir. Bu makale, Valorant menüsündeki tüm ayarlara genel bir bakış içerir ve bunları geliştirmenize yardımcı olur! Bu makale, Valorant Fullscreen'i tam da beklediğiniz gibi oynamanıza yardımcı olacak .

Valorant'ta Geniş Ekran Monitörler için Ultra Geniş Sorunu Düzeltme

Geniş ekranlarda aşırı genişleme sorununu Valorant ayarlarına giderek ve grafik ayarlarınızı biraz kişiselleştirerek çok basit bir şekilde çözebilirsiniz. Önceden tanımlanmış Valorant Tam Ekran çözünürlüğünü 2,560 x 1,440 16:10 olarak değiştirin ve oyunun esnetilmiş sistemden çıktığını göreceksiniz. Bu size kenarda siyah çubuklar olmadan oyunun daha tanımlı bir görünümünü verir.

Şimdi tekrar ayarlarınıza dönün, 'pencereli tam ekran' ile birlikte 'doldur' uygulayın. Daha sonra siyah kenarlıkların kaldırıldığını göreceksiniz, ancak oyun hala uzuyor. Son olarak, 'pencereli tam ekran'ı sadece 'tam ekran' olarak değiştirin.

VALORANT'ta Gerilme 4:3 Oranı

4:3 özellik oranının Valorant'ta yakalanamamasının nedeni, yaratıcıların onu kullanan oyunculara şiddetle karşı çıkmasıdır. Ancak, Valorant oyunu için genişletilmiş ekran almaya karar verdiyseniz ve bir NVIDIA grafik kartı kullanıyorsanız, NVIDIA kontrol panelinizi açın ve doğrudan “Ekran” a gidin.

Ardından “Masaüstü Boyutunu ve Konumunu Ayarla”ya gidin, “Ölçekleme”de 'Tam ekran'ı tıklayın ve bu dupe işlemini yapmalıdır. Ancak siyah sınırı da istiyorsanız, “En Boy Oranı” alternatifini seçin. Yukarıdaki iki seçenek işe yaramazsa, 'GPU'yu seçin.

Valorant Tam Ekran Nasıl Yapılır?

Valorant'ta tam ekranı mümkün kılmak için başlangıçta monitörünüzün çözünürlüğünde değişiklik yapmanız gerekecektir. Bu değişiklikleri yapabilmek için 'GameUserSettings.ini' dosyasını bilgisayarınıza yüklemeniz ve bazı değişiklikler yapmanız gerekmektedir.

Yerel disk sürücünüzdeki terimleri arayarak bu dosyaya yaklaşabilirsiniz. Bu dosyayı bulabilmek için Valorant'ın o sürücüde kurulu olduğundan emin olun. Aramayı yaptıktan sonra, sonuçlar birkaç saniye içinde görünmelidir.

Değişiklikleri yaptıktan sonra dosyayı kaydetmeniz ve oyunu yeniden başlatmanız gerekir. Bu, Valorant ile tam ekran sorununu çözmelidir. Ayrıca PC'nizde en son Valorant güncellemesine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Mutlu Oyunlar!
 
Üst