Valorant Silver Rütbesi Daha Hızlı Seviyeye Geçmek İçin İpuçları

AkrepX

Forum Üyesi
Valorant-silver-rank.png

Valorant Silver Rütbesi Daha Hızlı Seviyeye Geçmek İçin İpuçları..
Oyunu sevdiğini itiraf eden Valorant oyuncular, aynı zamanda sıralama sistemine karşı bir miktar nefret besliyorlar. Reddit gibi popüler sosyal medya platformlarında, düşük Elo'nun oldukça cehennem olduğunu belirten küresel valorant oyuncularının birden fazla hesabından sonra, valorant geliştiricilerinin sıralama sistemini değiştirmesine yol açtı.

Ancak, 3.02 valorant yamasından sonra dereceli valorant oyuncular için Elo sistemini yeniden yapılandırmasına rağmen, bazı oyuncular hala Valorant düşük Elo'nun kaçınılmaz olduğuna inanıyor, yoksa öyle mi?

Valorant Elo nedir?


Valorant-ELO-1024x493.png


ELO, sıfır toplamlı oyunlarda yiğit oyuncuların becerilerini hesaplamayı uygulayan bir derecelendirme sistemi türüdür. Temel olarak, kazanan bir yüksek rütbeli oyuncunun bir galibiyet elde ettiği senaryolara dönüşür, en düşük dereceli oyuncunun sadece birkaç puan kaybetmesine neden olur.

Valorant sıralama sistemi, sıralama değişikliklerinden bağımsız olarak genellikle sıralarda aynı beceri seviyesine sahip oyuncuları eşleştirir. Örneğin, bir Valorant Iron 3 oyuncusu, bir Bronze 2 oyuncusuna karşı veya yanında oynayabilir. Benzer şekilde, valorant gümüş rütbeli bir oyuncu, bir Bronz 2 oyuncu ve bir Altın 2 oyuncu ile veya ona karşı oynayabilir.

Esasen, alt ve üst olmak üzere iki tür Elo vardır. Alttakiler, Valorant'ta Demir, Bronz ve Gümüş Sıralama gibi daha düşük sıralardaki oyuncuları içerecek, daha yüksek sıradaki oyuncular ise Altın, Elmas, Platin ve Radiant dereceli Valorant oyuncularından oluşan daha yüksek Elo kategorisine girecek.

Bu, bronz üyelerin gümüşten daha yüksek rütbelerle eşleştirilmemesi gerektiğinden şikayet eden çoğu oyuncu için durumu çözerken, Valorant Gümüş rütbeli oyuncular, tabiri caizse, rekabetçi maç sırası onları altın seviyeli bir takıma karşı eşleştireceğinden, bir bağlantı içindedir. bronz oyuncularla Ama bundan kaçabilir misin?

Valorant'ta Gümüş Rütbe : Daha Hızlı Seviye Atlamak için İpuçları

Popüler valorant e-spor profesyonelleri, valorant sıralama sisteminin oyuncuların düşük Elo'da sıkışıp kalmasına neden olduğu teorisini, bunun yerine, günlük onlarca oyun oynamalarına rağmen ne gelişen ne de düşen beceri eksikliği olduğunu ekleyerek attılar.

Bu doğru olsun ya da olmasın, oynayabileceğiniz Valorant haritalarından bağımsız olarak Valorant'ta Gümüş Rütbenizi nasıl yükseltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Solo Kuyruğa Girmekten Kaçının
Cesur oyuncular genellikle kendilerini yalnız sıraya girerken ve destekleyici olmayan veya iletişim becerilerinden yoksun ekip üyeleriyle eşleştirilirken bulurlar. Bu durumdan kaçınmanın kesin bir yolu, tam yığınlar halinde değilse de çiftler halinde kuyruğa girmektir.

Karşı takımdan Valorant Silver Rank Reyna'ya bir arkadaşlık isteği göndererek başlayın ve Jett'inizle birlikte gümüş rütbeli yiğit oyuncular olarak sıraya girin. Genellikle, bunu yaparak, birlikte sıraya girmeye istekli olabilecek çok sayıda iyi yiğit oyuncuyu arkadaş listenizde biriktirebilirsiniz.

Valorant'taki herkes bilir, farklı dereceli valorant ajanlarıyla çiftler halinde sıraya girmek , tek başına sıraya girmekten daha iyidir.

Keşif Yeteneklerini Etkili Bir Şekilde Kullanın

Temsilcilerin valorant derecelerine bakılmaksızın oyunlarında uygulamayı öğrenmeleri valorant'ın çok önemli bir yönüdür. Bir ani alanı itiyor, tutuyor veya bir tanesini tekrar almak için dönüyor olsanız da, gözetleme yapmak için her zaman yeteneklerinizi kullanın. Böyle yetenekleriniz yoksa takım arkadaşlarınıza yaptırın.

Bir site konumunda bir rakibin varlığına dair en ufak bir bilgi bile edinerek, bir kavrama durumuna girmeden onları nasıl öldüreceğinizi hızlı bir şekilde stratejinizi oluşturabilirsiniz. Düşmanlarınızın konumunu belirlemek için Sova, Cypher, Omen, Skye, KAY/O ve Yoru'nun keşif yeteneklerini kullanabilirsiniz.
Dikkatli Bakışlar!
Valorant'ta Gümüş Rütbesine sahip olan ve amacına değecek herhangi bir oyuncu, bir siteye girmeden veya siteden ayrılmadan önce köşelerinizi temizlemeniz gerektiğini bilir. Ayrıca bir köşeye bakarken dikkatli olmayı da etkiler.

Genellikle, Valorant yüksek Elo oyuncuları, hedef noktalarını tek dokunuşla kafadan vurmak için uygun pozisyonlarda tutmak konusunda neredeyse bir kas hafızasına sahiptir. Rakip takımın Operatörü satın almaya yetecek kadarı olmasa bile, Şerif, Vandal ve Guardian gibi silahlardan kafaya tek dokunuş, HP'nizi boşa harcamak için yeterlidir.

Bu nedenle, köşeleri gözetlemek için her zaman duman veya flaş gibi yetenekleri kullanın veya henüz yapmadıysanız, bir göz atmayı öğrenmeye çalışın. Sadece keskin nişancı ve tek dokunuşla nişancıları fırlatmakla kalmaz, aynı zamanda düşmanın nerede olduğunu ölçmenize de yardımcı olur.
Hedefleme alıştırması
Pratiği nasıl tanımlarsınız? Sadece Ölüm Maçlarında kafa atmak mı yoksa farklı yiğitlik haritalarıyla yaratıcı bir şekilde etkileşim kurmayı öğrenmek mi? Çoğu cesur koç ve profesyonel oyuncu , ölüm maçının pratik yapmak için daha kötü olduğunu söylüyor ve bunun basit bir nedeni var: Bir düşmanın size en yakın köşeye gelmek üzere olduğunu zaten biliyorsunuz.

Rekabetçi maçlarda durum böyle değildir, bu yüzden rakiplerinizi şaşırtabilecek dramatik oyunlar oynayabilmek için arazi düzenini uygulamak çok önemlidir.

Nişan alma becerilerinizi geliştirerek, fare hassasiyetinizi azaltarak ve DPI ayarlarınızı ve artı işareti boyutlarını ayarlayarak bir adım daha ileri gidin.

Ayaklarınızı Düşünün
Operatör tarafından vurulacağınızdan emin olduğunuz bir köşeyi itmekten veya gözetlemekten, özellikle de aşırı özgüvenli hissettiğinizde, %99 kaçınılmalıdır. Benzer şekilde, süreçte zaten üç takım arkadaşınızı kaybettiğiniz aynı siteyi zorlamak, rotasyon veya kendinizi yeniden konumlandırma için kesin bir çağrıdır.

Bu tür durumlar, maçı ve ünlü valorant as ve debriyaj durumlarını yakalamak için tahmin edilemezlik gerektirir. Bunu yenilikçi olarak ve hangi savaşları ne zaman seçeceğinizi bilerek yapın.

Ölümlerden Öğrenin
Aynı köşede, aynı şekilde, arka arkaya beş tur kafanızdan vurulduğunuzda, o zaman size bir şey öğretmeli, yoksa Valorant Silver Rank'ınızla rahat olmayı öğrenmelisiniz.
Valorant-death-1024x576.jpg


Sık sık kafadan vurularak ölüyorsanız, atış yapın ve karşı atış yapın. Ayrıca, koş ve silahla atış tekniklerini uygulamak da sizi kurtarabilir. Ama asla hareketsiz durarak düşmanınıza ateş etmeyi tamamen taahhüt etmeyin.
Savaşın hararetinde en az beklendiği gibi, yakın mesafelerde de çömelebilirsiniz.

Bir Çöküşe Girmeyin!
Kazanmak ve kaybetmek oyunun bir parçasıdır. Elbette, öfkeyi bırakmak ve masayı çevirmek rahatlatıcı gelebilir. Ancak, raunddan sonra kaybettiğiniz bir durumda sakin ve dikkatli davranarak, sonunda takımınızın maçı kazanmasıyla sonuçlanabilecek çok önemli bir öldürmeyi elde etmek için kısacık bir pencere kullanabilirsiniz.

Tamam, inanacak kişi siz değilseniz, o zaman arka arkaya birkaç kez kaybettikten sonra sürekli olarak rekabetçi maçlar oynamanın yalnızca sıralamanızı daha da düşüreceğini bilmelisiniz. Bu nedenle, bir adım geri çekilin ve yürüyüşe çıkın ya da derecelendirilmemiş birkaç yiğitlik maçı oynayarak geçiş yapın. Sadece berbat bir turun, oyun için tüm zevkinizi tamamen kaybetmenize neden olmasına izin vermeyin.
 
Üst