Valorant Silah Kılavuzu: Hasar, Geri Tepme Ve Daha Fazlası

AkrepX

Forum Üyesi
Guns-in-Valorant.png


Valorant Silah Kılavuzu: Hasar, Geri Tepme ve daha fazlası​

Valorant, iyi 'ol slashing yakın dövüş bıçağının yanı sıra 17 farklı benzersiz silah türünü barındıran bir First Person Shooter oyunudur. Valorant'ta herhangi bir silah satın almak size krediye mal olur ve bunlar her turun başında verilir. Daha fazla kredi kazanmanın basit bir yolu, öldürdüğünüz düşman sayısını artırmaktır.

En fazla öldürmeyi gerçekleştiren kişi olmak için, çeşitli senaryolarda hangi silahın sizin için en iyi sonucu verdiğini anlamanız gerekir. Ayrıca, her silahı karşılayabileceğiniz fiyata kullanarak turları kazanma şansınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı öğrenmeniz gerekecek.

Cesur silah cephaneliği ile isim almaya başlamadan önce, her birinin düşmana verdiği hasarı, ateş hızı, menzili vb. diğer bilgilerle birlikte anlamalısınız.
Bu istatistiklerin farkında olmak, erken turlarda ve maç sayısı aşamasında kullanışlıdır. O halde lafı daha fazla uzatmadan Valorant silah rehberine geçelim.

Valorant'ta Silahlar

Oyun içi ekonomi yönetiminiz her turda başarılı olmak için önemlidir. Bir turda öldürüldüğünüzde, bir sonraki tur, oyun içi kredileri harcamak anlamına gelen bir silah satın almayı gerektirecektir.

Klasik tabanca ile başlasanız da ilk turda diğer tabancaları da satın alabilirsiniz. Bir Şerif satın almak, kafa atma konusunda oldukça iyi olduğunuzda idealdir veya bunun yerine, gelecek turlarda daha ağır silahlar satın almak için ekonomiyi geliştirmek için uygun olan kredileri biriktirebilirsiniz.

Bazı silahlar tek atışta öldürme potansiyeline sahiptir (iki pompalı tüfek dışında). Bunlar arasında Operator, Marshall, Guardian, Vandal, Sheriff ve Ghost olmak üzere iki keskin nişancı, iki tüfek ve iki tabanca bulunur. Bu silahların diğer silahlara göre daha yüksek hasar verme özelliği vardır ve keskin nişancılık hedefi olan kişiler için idealdir.
Crop-1024x768.pngEkonomik olarak ödüllendirici olan kafadan vuruş öldürme potansiyelinin yanı sıra, oyun aynı zamanda vücuda ve bacaklara verilen hasarı da tanır. Yine de, her oyuncunun varsayılan sağlığının 100 HP ile başladığını ve hafif veya ağır zırh satın aldığınızda ilave 25 veya 50 HP artırılabileceğini hatırlamakta fayda var.

Valorant'ta Taarruz Tüfekleri​

Valorant oyunu teklifler dört farklı saldırı tüfeği arasında seçim yapmak ve bunların her biri ayrı hasar oranını, geri tepme desen ve yangın oranı vardır.

 • buldog
Ani ateş modunda çalışan bir silahtır ve bir pozisyonu korurken bir düşmana nişan alırken faydalı olabilir. Mag boyutu 24'tür ve orta duvar penetrasyonuna sahiptir ve HP'ye kafa, vücut ve bacaklarda 115, 35 ve 29 hasar verir. 2050 maliyeti.

 • Muhafız
12'de daha kısa bir mag boyutuna sahip olan Guardian, yarı otomatik bir atış hızı sunar ve yalnızca iyi nişan alabilen ve kafadan vuruş yapabilen birinin elinde kullanışlıdır. Hasarı şaşırtıcı bir şekilde 195 iken, vücut ve bacaklardaki hasar yüksek duvar penetrasyonuyla sadece 65 ve 48'dir. 2250'ye mal oluyor.

 • hayalet
Phantom orta penetrasyona sahip olmasına ve mag boyutu f 24 mag boyutu kullanmasına rağmen, hiçbir şekilde ortalama değildir. 11 RDS/sn'de nispeten daha hızlı bir atış hızı sunar, ancak hasar etkisi menzille birlikte düşer. 15, 30 ve 30+ metrenin altında kafaya 156, 140 ve 124 hasar verirken, vücut için 39, 35, 31 ve bacaklar için 33, 29 ve 26 hasar verir. , sırasıyla. 2900 maliyeti.

41.png


 • Vandal
Çoğu oyuncunun birincil silah tercihi olan vandal, 25'lik bir mag boyutuyla orta nüfuza sahiptir. 9.75 RDS/sn'de Phantom'dan daha yavaş bir atış hızına sahiptir, ancak tek dokunuşla kafadan vuruş yapmak için idealdir. Tüm menzillerde sırasıyla başa, vücuda ve bacaklara 159, 36 ve 33 hasar verir ve sadece 2900'e mal olur.

Valorant'ta SilahlarValorant'ta SMG Silahları​

Hızlı atış oranlarını veya savaşlarınızı yakın mesafeden almayı tercih ediyorsanız, kullanabileceğiniz yalnızca iki tür SMG vardır. Evrensel olarak, SMG'ler menzil arttıkça hasar verme oranlarını kaybeder.

 • iğneleyici
İlk SMG ve 20'lik kısa bir mag boyutuna sahipken düşük duvar penetrasyonuna sahip tek SMG'dir. Yine de yakın mesafede ölümcül olma potansiyeline sahiptir. Hasarı 20 ve 20+ metre arasında bölünür, kafa hasarı 67 ve 62'dir. Gövde ve bacaklarda hasar sırasıyla 27, 25 ve 22, 21'dir, bu sadece maliyetinin uygun bir gerekçesidir. 950 kredi.

 • hayalet
Valorant oyunda sınıfının en iyi SMG'si, 78 ve 66 kafadan vuruş hasarı vermek için 30'luk bir mag boyutuyla orta duvar nüfuzuna sahiptir, ancak gövdeye yalnızca 26 ve 22'dir. Bacak hasarı 22 ve 18'dir, ancak daha iyi bir atış hızı, daha iyi duvar delme ve daha büyük klip boyutu için iyi bir pazarlık olan 1600'e mal olur.

Valorant'ta pompalı tüfekler​

Kafatasını uçurmaktan veya düşmanın bağırsaklarını her yere dökmekten daha keyifli bir şey yoktur. Acele etmeyi seven düşmanlarla uğraşırken veya bir alanı yakından savunurken pompalı tüfek kullanmak , KD oranınızı yükseltmek için inanılmaz derecede ödüllendirici olabilir .

 • Bucky
Valorant'taki temel av tüfeğidir, ancak işlevinde hiçbir şekilde sıradan bir şey değildir. Bucky, 5'lik küçük bir boyutuyla düşük bir duvar nüfuzuna sahiptir, ancak 8 metrenin altındaki kafa, vücut ve bacaklara 40, 20 ve 17 hasar verir. Sadece 850'ye mal oluyor.

 • Hakim
Jett-ana düellocular ve diğerleri için nihai av tüfeğidir. Mag boyutu 7 ve orta duvar penetrasyonlu Bucky'den daha iyi bir atış hızına sahip olan, önceki bölümlerde kapsamlı bir şekilde suistimal edildi ve turnuvalarda profesyonel yiğit oyuncular tarafından oynandı ve şaşırtıcı As senaryoları sağladı.

Böyle bir etkiye karşı koymak için, baş, vücut ve bacaklara verilen sadece 34, 17 ve 14 hasarda hasar aynı kalmasına rağmen maliyeti 1850'ye yükseltildi.

31.pngValorant'ta Keskin Nişancı Silahları​

Bu oyundaki keskin nişancı silahları sizi hayal kırıklığına uğratmayacak, ancak maliyetleri oyun yayıncılarından ve diğer oyunculardan karışık tepkiler aldı.

 • mareşal
Mag boyutu 5 mermi ile orta duvar penetrasyon hızına sahiptir. Ancak, 202 kafadan vuruş hasarı, vücuda 101 hasar ve 85 bacak hasarı verdiğinde ve sadece 950'ye mal olduğunda hala ölümcül olarak adlandırılabilir.

 • Şebeke
Operatör, 4700'de en iyinin en iyisi ve en pahalı Valorant silahıdır. Ondan etiketlenmek, yüksek duvar delme oranı ve tek atışta öldürme potansiyeli nedeniyle anında öldürme anlamına gelir, bir bacağı vurduğunuzda, sadece 120 hasar verir. Ölümcül 150 ve 255 vücut ve kafadan vuruş hasarı, seçkinlerin, özellikle Counter-strike'te AWP ile deneyimli olanların onu tercih etmesinin nedenidir.

Operatör silahı valorantValorant'ta Ağır Silahlar veya LRMG'ler​

Savaş meydanlarında biraz kamaşmaktan hoşlananlar ve duvarlarda delikler açmak için ateş gücüyle ağır bir şey kullanmaktan korkmayanlar, bu cesur uzun menzilli makineli tüfekleri sevecek ve kullanacaklar.

 • Ares
Sadece 1550'ye mal olurken yüksek duvar nüfuzu kaydeder. 50 mermi büyüklüğünde bir mag boyutu taşırken zamanla artan 10 RDS/sn'lik bir ateş hızına sahiptir. Yiğit bir ajan, 30 metrenin altındaki kafaya, vücuda ve bacaklara sırasıyla 72, 30 ve 25 hasar verdiği için bir mag ile birden fazla düşmanı temizleyebilir.

 • Odin
Yiğit bir makineli tüfek canavarı olan Odin, yüksek bir duvar nüfuzuna ve 100 mermilik devasa bir mag boyutuna sahiptir ve yalnızca 3200'e mal olur. Odin'i bir operatörden daha ucuz ve doğruluk açısından Ares'ten daha iyi yapar. Başa, gövdeye ve bacaklara sırasıyla 95, 38 ve 32 hasar verir.

Valorant'ta Tabancalar/Tabancalar​

Yeniden yükleme sırasında kurtarıcı veya temel bir bıçaktan daha ciddi zarar verme yeteneklerine sahip avuç içi aynaları, bu oyunda bir tabanca eşit derecede önemlidir. İhtiyacınızı en iyi karşılayan 5 tanesini seçebilirsiniz.

 • Klasik
Klasik, her turun başında doğduğunuz varsayılan tabancadır. 30 metrenin altındaki kafa, vücut ve bacaklara 78, 26 ve 22 hasar vermek için kısa 12 mag boyutuyla yeterli olan hem tek atış hem de patlama ateşi atar.

klasik tabanca valorant • kısa
Tüm silahların en ucuzu olan Shorty, sadece 150'ye mal oluyor, şarjör düşük duvar delme kabiliyetine sahip 2 ile sınırlı olduğundan yakın mesafeli düellolar için kullanışlı. Peletler kafa, vücut ve bacaklar için 36, 12 ve 10'da yiğit saldırganlara veya savunuculara iyi hasar verir.

 • Çılgınlık
Frenzy'nin maliyeti 450'dir, ancak duvar penetrasyonunun düşük olmasına rağmen diğer tabancalardan biraz farklıdır. Mag boyutu 13'tür, otomatik bir silahın atış hızına sahiptir, ancak daha fazla geri tepme olmadan değildir. Başa, vücuda ve bacaklara 78, 26 ve 22 hasar verir. Bir çivi tabancası hayal edin, sadece biraz daha öldürücü.

 • Hayalet
Çoğu oyuncu için Valorant topluluğu içinde en iyi tabanca olan Ghost, 15'lik bir mag boyutuna sahipken daha hızlı ateş oranı ile orta duvar delme sunar. Başa, vücuda ve bacaklara 105, 30 ve 25 hasar verebilir, böylece tek atışta öldürme yeteneği ve ideal bağımsız eko-yuvarlak kullanım için nitelendiriyor .

 • Şerif
Mag boyutu 6'nın daha kısa olmasına rağmen, bu, yüksek duvar delme kabiliyetine sahip bir tabancadır. Aynı zamanda, atış başına başa, gövdeye ve bacaklara 159, 55 ve 46 hasar verme kapasitesine sahip olmasına rağmen daha yüksek yeniden yükleme süresine sahiptir.

Bu nedenle, hem hedef hem de hareket konusunda ustalaşmış olanlar için tek atışta öldürme yeteneğine ve bağımsız bir ateşli silah kullanımına sahip olmaya hak kazanır.

Valorant'ta Geri Tepme Modelleri​

Valorant'ta sadece bu silahların hasar yeteneklerini öğrenmek yeterli değil çünkü ekipler arasında hararetli bir savaş sırasında her mermi her zaman düşmana isabet etmez.

Bu nedenle, oyunda daha iyi olmak için geri tepme modellerini öğrenmek de çok önemlidir.
Ayrıca, her silahın kendine özgü geri tepme düzeni olduğundan, atış/antreman sahasında pratik yaparak ezberleyebilirsiniz.

Not: Mermilerin kutular ve duvarlar gibi birkaç nesneyi delebileceğini unutmayın. Bu nedenle, bir düşmanın bu nesnelerin arkasına saklanabileceğinden emin olduğunuzda bunu kendi yararınıza kullanın. Ayrıca, düşmanları köşeleri gözetlemekten veya bir siteyi aceleye getirmekten caydırmak da yararlıdır.
 
Üst