Valorant Oyun İstemcisi Nasıl Yeniden Başlatılır

AkrepX

Forum Üyesi

Valorant Oyun İstemcisi Nasıl Yeniden Başlatılır..
Valorant, beta lansmanından bu yana, platformun en popüler yayıncılarına oyuna erken erişim hakkı verilen Twitch adlı popüler canlı oyun akışı platformu aracılığıyla kritik bir popülerlik kazandı. Şu anda, oyunun yüz milyondan fazla indirildiği ve böylece oyuncu tabanının arttığı bildiriliyor.

Artan popülaritesi ve oyuncu tabanı nedeniyle, Valorant yaratıcısı Riot Games, sunucularını dünya çapında çoğalttı ve bu da Asya Pasifik bölgesindeki bazı ülkelerin 128 tik gecikme olmadan taktik birinci şahıs nişancı oyununun keyfini çıkarmasını kolaylaştırdı. sunucular.

Ancak, kullanıcıların sunucuya bağlanırken hatalarla karşılaştığı ve sonuçta valorant oyun istemcisini yeniden başlatma ihtiyacını artıran bazı izole durumlar vardır. Bu kılavuz, aynısını yapmanıza ve valorant oyun istemcisini çalıştırırken bu hataların ardındaki bazı nedenleri yanıtlamanıza yardımcı olacaktır.

Valorant Oyun İstemcisi nedir?

Oyuna erişmek için bir yazılım portalı veya bir yazılım hizmeti kullanmanızı gerektiren çoğu çevrimiçi tabanlı oyunun aksine, Valorant Game istemcisinin kendisi, çalışması için yalnızca web bağlantısı gerektiren bağımsız bir uygulamadır.

Valorant oyun istemcisi, oyunu başlatmadan önce yamaları ve güncellemeleri kontrol etmek için oyunun çevrimiçi sunucularına bağlandığı oyun yürütme veri işlemlerini yönetir. Çoğu durumda, bu istemci, oyuncuların oyunun veri dosyalarına müdahale etmesini önlemekten sorumlu olan Riot Vanguard uygulama hizmeti arka planda çalışırken sorunsuz bir şekilde çalışır.

Valorant Oyun İstemcisini Neden Yeniden Başlatmalısınız ?​

Çoğu durumda, şu anda uygulamayı çalıştırmanızı veya bir oyuna başlamanızı engelleyebilecek daha az sayıda hata vardır. Bununla birlikte, sınırlı sayıda, canlı oyun oturumunu aniden sonlandıran aynı şeyin varlığına dair senaryolara da tanık olunmuştur.

Bu kesintiler ve hatalar kısmen hatalı güncellemeler, geliştirici hataları veya kullanıcının kendi sisteminin düşük performansı ve video belleği nedeniyle kabul edilmiştir . Bu durumların her birinde, oyun istemcisini yeniden başlatarak oyunu yeniden çalıştırabilirsiniz.

Valorant Oyun İstemcisini Yeniden Başlatma

Oyunu güncelledikten sonra, oyunun ekranının size valorant oyun istemcisini yeniden başlatmanız için bir mesaj gösterdiğini varsayalım, yalnızca oyunun mevcut çalışan yinelemesinden çıkmanız ve masaüstünüzdeki özel kısayolunu kullanarak yeniden başlatmanız gerekir. Kapat düğmesinde fare tıklamasını etkisiz bulursanız, klavyenizdeki Alt+F4 tuşlarının kombinasyonunu kullanmak oyunu kapatmanıza yardımcı olabilir.

Yanıt vermeyen boş bir ekranınız veya yanıt vermeyen bir sonlandırma süreci olan bir ekranınız olduğu diğer senaryolarda , klavyenizdeki Alt+F4 tuşlarını kullanarak oyunu kapatmak için benzer bir yaklaşımı tekrar denemelisiniz. Bunu yaptıktan sonra, oyunu tekrar çalıştırmayı denemeden önce Riot Vanguard uygulama hizmetinizin hala çalıştığından emin olun. Çalışmıyorsa, oyunu yeniden başlatmayı denemeden önce sisteminizi yeniden başlatmanız gerekir.

Bazı durumlar yine de oyunu açmanızı engelleyebilir ve bunlar genellikle oyun sunucularının yeni bir yama veya benzer düzeltmeler yayınlaması nedeniyle bakıma girmesinden kaynaklanır. Yukarıda belirtilen tuşların kombinasyonunu kullanarak, güncelleme sırasında takıldığında veya sadece oyundan hemen çıkmak istediğinizde valorant oyun istemcisini kolayca kapatabilirsiniz.

Tur ortasında bir oyunu bırakmanın, XP puanlarınız açısından size olumsuz bir şekilde mal olacağını ve hatta belirli bir süre için tekrar bir oyun kuyruğuna katılmanızın yasaklanabileceğini unutmayın.

Yukarıda belirtilen adımları uygulayarak, dünya çapında popüler bir taktik FPS eSports oyunu olan bu oyunu tekrar oynamak için valorant oyun istemcisini başarıyla yeniden başlatabilirsiniz. Valorant oyun istemcisinin güvenliği, son birkaç yılda piyasaya sürülen bazı Battle Royale oyunlarının aksine, sık güncellemelere sahip olan ve gözle görülür şekilde daha az hataya sahip güvenilir bir oyun olma yolunda kendisini daha da destekliyor.
 
Üst