Valorant Nasıl Bir Profesyonel Gibi Oynanır – Özel Rehber

AkrepX

Forum Üyesi
Play-Valorant-Like-A-Pro.png

Valorant Nasıl Bir Profesyonel Gibi Oynanır – Özel Rehber!
Valorant, tüm FPS profesyonellerini eSpor sahnesine çekerken kazançlı ancak eğlenceli bir oyun olduğunu başarılı bir şekilde kanıtlıyor. Counter-Strike, Fortnite, Apex Legends ve diğer oyunlar gibi popüler oyunlardan çok sayıda profesyonel oyuncu, Radiant Valorant Oyuncuları olmak için yarışan Valorant oyuncuları arasına katılıyor.

Valorant'ın ilk çıkışından bir yıl ve birkaç ay sonra, oyunun popülaritesi hala keskin ve canlı ve oyunu oynayan herkes ortak bir şey öğrenmek istiyor: Valorant Nasıl Pro Gibi Oynanır !

Valorant'ı Profesyonel Bir Oyuncu Rehberi Gibi Oynayın

Şimdi, bronz bir oyuncu olmaktan Ölümsüz bir rütbeye ulaşmak zorlu bir tırmanış gibi görünebilir ve aslında hepsi bu kadar olsa da , oyunda rekabetçi bir şekilde daha iyi olmak için Valorant Like A Pro Nasıl Oynanır :

Valorant Artı İşareti Yerleştirme

İdeal artı işareti yerleşimini korumanıza yardımcı olmak için haritadaki birden fazla nesneyi ve harita ayrıntılarını tanımlayabilirsiniz. Her Valorant haritasına yakından bakarsanız, hemen hemen her noktanın artı işareti yerleşiminizi düzeltmenize, yani baş hizasında nişan almanıza yardımcı olabilecek bazı estetik unsurlar içerdiğini fark edebilirsiniz.
AgentHeight_Img-1024x596.png

Görünüş farklılıklarına rağmen tüm valorant oyuncuların aynı boyda olduğunu öğrenmek dikkat çekicidir.

Artı imlecini yerleştirme konusunda usta olmak , Valorant Battlepass Görevlerini tamamlamandan daha kısa sürede tek dokunuşla ve As almanı sağlayabilir .
Amaç
Tabii ki düşmanları vurma alıştırması yapmanın yanı sıra, önce fare hassasiyet ayarlarınızı ve ardından artı imleci görünümünüzü kişiselleştirerek hedefinizi geliştirin.

Bununla birlikte, bir ölüm maçında pratik yapmak yalnızca bir silahı denemek için idealdir. Bunun yerine, rekabetçi/derecelendirilmemiş oyun modunu oynamak, her turda ortaya çıkan senaryolar dizisiyle başa çıkmada daha yetkin olmanıza yardımcı olacaktır.

Geri Tepme Modeli
Geri tepme düzenini öğrenmek, yakın/uzun menzilli savaşlarda yer almak için hangi silahın ideal olacağını bilmenin ilk adımıdır. Valorant'ı bir profesyonel gibi oynamayı öğrenmekle ilgili önemli ipuçlarından bir diğeri de SPRAY AND PRAY'e güvenmek yerine fareye hafifçe vurarak (dokunarak vurarak) ateş etme alıştırması yapmaktır!
RecoilPattern_Img-1024x677.png

Örneğin, Vandal (püskürtme için daha az isabetli olsa da) ve Muhafız, uzun menzilli silahlı çatışmalarda değerli olan iki silahtır. Buna karşılık, Phantom tutarlı bir püskürtme düzeni sunar ve yakın mesafeli dövüşler için daha iyidir.

Valorant Kredi Yönetimi

Oyun içi Valorant kredilerinizi yönetmek son derece önemli bir konudur. Satın alma turunuz sırasında, bir sonraki turda neredeyse boş bir cüzdanla karşılaşmamak için hangi yeteneklerle dengede olmanız gerektiğine, hangi silahı satın almanız gerektiğine karar vermek en iyisidir.

Eko Turlar
İlk turunuzu, yani Tabanca Turunu yeni kaybettiyseniz, para biriktirmeyi düşünün. İkinci turda bir Spectre satın almak yerine üçüncü turda bir tüfek satın alın. Valorant'ı profesyonel bir oyuncu gibi oynamak isteyen oyuncular için bir kural, fırsatlarını en üst düzeye çıkarmaktır.
EcoRound_Img.jpg

Bu nedenle, düşmanın silahını sizinkinden daha pahalıysa ve ancak onunla başa çıkabiliyorsanız alın. İkinci olarak, Operatörü daima düşman takımdan alın veya karşı takımdan maksimum oyuncu çıkarmaya çalışın. Özellikle raundu kazanma şansınız daha az olsa bile, çünkü silah satın almak her raund pahalı bir olay haline gelebilir ve sonunda onları maçı kaybedebilir.

Zırh Satın Alma
Her raundu kaybettikten sonra eko rauntlarda koşmak her zaman uymanız gereken bir tavsiye olsa da, hafif zırh satın almak zırh satın almamaktan her zaman daha iyidir. Yine de, ilk rauntta hafif zırh satın almak bir kumar olabilir, özellikle de takası yapacağınızdan emin değilseniz. Denemek yok, sadece yap.

Ajanlarla Denemeler Yapmak​

Valorant'ta rekabet açısından daha iyi olmak için Düellocular, Kontrolörler, Başlatıcılar ve Gözcüler arasında bölünmüş 16 benzersiz Valorant ajanı tarafından kullanılan tüm yetenekleri öğrenmeniz gerekir. Daha sonra, bunlardan maksimum faydayı elde etmek için nerede, nasıl ve ne zaman kullanılacağını bilmek çok önemlidir.

Temsilci yeteneklerine sahip oyuncuları cezbetmek akıllıca olabilir, ancak yeteneği tutarken vurulmak sadece kötü bir karardır. Dikkat!

Temsilci Becerilerini Geliştirme
Valorant Temsilcinizin avantajı için emrinizdeki haritayı kullanın. Haritayı Özel oyun modunda keşfedin ve ne kadar nişan alıştırması yaparsanız yapın her gün birkaç saat çeşitli ajan yeteneklerini deneyin. Öngörülebilir olmak sizi daha çabuk öldürür.

Ultimate'ları Kullanma ve İzleme
Bu nedenle, tahmin edilebilir olmak sizi daha hızlı öldürecek olsa da, düşman oyuncuları cezbetmek için ajan yeteneklerinizi kullanarak bunu kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. Ardından, zamanla, bir düşman ekibinden bir ajanın ultisini kullanmak zorunda olduğu durumları öğreneceksiniz.

Ultimate yeteneğinin kaydını tutmak, düşman takımlarının oyuncuları tarafından kullanılabilir hale gelir. Daha iyi strateji belirlemenize yardımcı olacaktır. Bunu biraz daha uzatmak gerekirse, Valorant'ı bir profesyonel gibi nasıl oynayacağınız da esasen düşman ekibinizin bir sonraki hamlesini tahmin ederek strateji geliştirmektir.

Hareket

Çoğunuz, L'lerinizi dub'lara dönüştürmek için stratejik hareketin gerekli olduğunu biliyor olabilirsiniz. Ancak bu, yalnızca bir viraja yaklaşırken hareketinizi kısma konusunda dikkatli olmakla sınırlı değildir.

Yürüyüş ve Koşma
Valorant'ı profesyonel bir oyuncu gibi oynayan ESports oyuncuları, bir siteyi zorlamanın koşullar göz önüne alındığında mümkün olduğunca gizli bir şekilde yapılması gerektiğini bilir. Hızlıca karşıya geçmeniz gerektiğinde bıçakla koşun, ancak 1V1, 1V2, 1V3, 1V4 senaryolarıyla karşı karşıya olduğunuz bir debriyaj durumuna girerken sessiz yürümeyi kullanın.

Bombalama, Çömelerek Atış ve Koş ve Silah Mekanizması
Strafing, atışlar arasında konumunuzu değiştirme sanatıdır. Bir atış yaparsınız ve hafifçe sola veya sağa hareket edersiniz, ancak sıra önemli değildir. Önemli olan, çekim sırasında hareketsiz durarak ajanınızın kafasını artı işaretine kilitlenmekten korumaktır. Strafing ayrıca, ustalaşıldığında silahın geri tepmesini yönetmeye de yardımcı olur.
run_gun-1024x512.jpg


Ardından, Run & Gun mekanizmasının da çalıştığı yakın mesafe savaşlarında kafanızı korumak için aynı kuralı uygulamak için Crouch atışları var (sadece silahınızdan ilk 9 atışın nereye gideceğini kesinlikle biliyorsanız). Aksi takdirde, püskürtülür ve muhtemelen T-torbalanırsınız.

Takım Koordinasyonu
Valorant'ı profesyonel bir oyuncu gibi oynamayı öğrenmenin bu önemli ipucu en altta çünkü kendinize hakim olmadan ekibiniz için çok faydalı olamazsınız. Elbette, mantıklı mantıklı herkes iletişim yoluyla iletişim kurabilir. Yine de, ekip, hamlelerinizi yaptığınızdan veya en azından hamlelerinin başladığı noktaya kadar teslim edildiğini gördüğünüzden emin olduğunda, ekip koordinasyonu mükemmel bir şekilde çalışır.

Harita Bilgileri
Harita açıklamalarınızı öğrenin ve onları mırıldanmamaya ve doğaçlama yaparak hızlı davranmaya çalışın. İkiniz de aynı siteyi aynı açılardan iterken belirtme çizgisi kullandığınızda, takım arkadaşınızı soldaki yakın bir düşman konusunda uyarmanın faydası yoktur.

Eşzamanlı Sürüş
Son olarak, profesyonel bir yiğit oyuncu olmak takım arkadaşlarınızla uyum içinde oynayabilmektir. Her zaman başına buyruk hareket eden tam bir kaçıkken takımını 32 raundun tamamında taşımana imkan yok.

Yine de, başıboş olmayı seviyorsanız, bir düellocu oynayın ve bir spike sitesini itme, orta siteyi tutma, spike siteyi tekrar alma ve benzeri stratejiler hakkında takım arkadaşlarınızla iletişim kurun. Aynı şey, Valorant kredilerinizi ekibinize uzatmak ve sizi canlandırma konusunda onları sürekli rahatsız etmemek için de geçerlidir.
 
Üst