Valorant Hrtf Ses Ayarları Ve Kötüye Kullanılan Takım İletişimlerini Sessize Alma

AkrepX

Forum Üyesi
Valorant-PC-HRTF-1024x576.jpg


Valorant HRTF Ses Ayarları ve Kötüye Kullanılan Takım İletişimlerini Sessize Alma..

Valorant, otantik bir karakter tabanlı Birinci Şahıs taktik nişancı olduğu için küresel oyun topluluğu arasında büyük saygı ve hayranlık kazanıyor. Bir oyuncunun Valorant HRTF ayarlarına sahip bir maçta her iki takım için asimetrik kazanma koşullarına sahip 5v5 bir kadroya karşı 16 benzersiz oynanabilir karakter arasından seçim yapmasına olanak tanır.

Oyun, aylık olarak iyileştirilmiş oyun ekonomisi, sistem hata düzeltmeleri, yeni ajanlar ve haritalar tanıtma vb. gibi daha yeni özellikleri uygulayarak etkileyici bir şekilde iyi gidiyor. Şimdiye kadar, Reyna, Jett, Sova ve Sage gibi birincil ajanlar oldukça popüler olmaya devam ediyor ve Viper, Breach, Yoru ve Skye gibi ajanlar oyun içinde bir kült kazanıyor.

Valorant 3.0 yamasında bulunan bu iyileştirmelerin yanı sıra Valorant , Riot Vanguard ve Valorant HRTF Audio ayarları adı verilen iki kalite özelliğine zaten sahiptir. İlki, oyun istemcisinin başarılı bir şekilde başlatılmasına izin verirken, oyunda hile veya kurcalamanın önlenmesini destekleyen bir yazılım parçasıdır. Öte yandan HRTF, aynı derecede değerli bir yazılım geliştirmesidir. Aşağıda bunun hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Valorant HRTF nedir?

Valorant'a HRTF'nin eklenmesiyle, geliştiriciler oyun deneyimini daha da geliştirdiler. HRTF, esas olarak kulağın bir ses kaynağından gelen sesi nasıl algıladığını tanımlayan Başla İlgili Aktarım İşlevi anlamına gelir.

Bir ses kaynaktan her çıktığında, genişleyen bir küre gibi her yöne dalgalar şeklinde hareket eder. İnsan vücudunun kulak aparatı, bu ses dalgalarını sesin konumu ve yönü ile ilgili olarak anlaşılır seslere HRTF ile çevirerek bu sesleri tek tek ayırt edilebilir hale getirir.

Böylece, valorant gibi bir oyunda bu ses işlevine sahip olarak, oyuncular ayak seslerini, silah doldurma seslerini ve diğer oyun içi sesleri 3 boyutlu bir biçimde tanımlayabilirler. Bu sesleri oluşturan ilgili aktiviteyi tam olarak belirlemelerini sağlar, böylece oyun deneyimini gerçekçi hale getirerek geliştirir.

Valorant'ta HRTF Nasıl Açılır?

Valorant HRTF Ses ayarı, Ses Ayarları Panelinde geçiş temelinde mevcuttur. Valorant'ta bu ayarı şu şekilde açabilirsiniz:

Not: Bu özelliği istediğiniz gibi kullanmak için sisteminizdeki mevcut '3D Ses' ayarlarını kapatmanız önerilir .

Windows 3D Sesi Kapatma

 • Başlat Menünüzü açın ve Windows Ses Ayarları Panelini görüntülemek için ' Ses Ayarları ' yazın ve üzerine tıklayarak Windows Ses Ayarları Panelini açın.
 • Sağ senin tıklayın Devic Standart Ses Çıkışı e böyle senin Konuşmacılar olarak veya Kulaklık Çalma sekmesinden ve açmak Özellikler ' .
 • Şimdi, seç senin Ses Çıkışı Aygıtı ve devam yı Kapat veya Devre Dışı 3D Ses Geliştirmeler'i . (Ayrıca Tüm Geliştirmeleri Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayabilirsiniz .)
Not: Bazı Cihazlar, Windows Sonic For Headphones gibi Uzamsal Sesler kullanabilir . Valorant Oyun İstemcisi'nden Valorant Oyununu çalıştırmadan önce Kapat'a ilerleyin .

Valorent HRTF'yi Açma Adımları

 • Windows Ayarlarından tüm ses geliştirmelerini devre dışı bıraktıktan sonra, Valorant oyununu Valorant Oyun İstemcisi aracılığıyla başlatın. (Valorant Oyun İstemcinizi düzeltmek için bu bağlantıyı ziyaret edin .)
 • Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine tıklayarak Valorant oyun içi ekranınızdan Valorant Ayarları Menüsünü açın.
 • Ayarlar seçeneğine tıklayın ve Ayarlar Ekranınızda görünen Ses Sekmesine tıklayın.
Settings-1-1024x595.png


Settings-2-1024x595.png

 • Arama Enable HRTF seçeneği altında bulunan Hoparlör Konfigürasyon boş bir kutu işaretleyerek o seçeneği ve geçiş.

Settings-3-1024x595.png

 • Valorant oyununuz artık HRTF ayarını etkinleştirmiş olmalıdır.
Not: HRTF ilk başta doğal hissetmeyebilir, ancak onunla birkaç tur oynayabilir ve farkı görmek için açıp kapatabilirsiniz. Ardından, hangi ayarların size daha iyi ses performansı sunduğunu koruyabilirsiniz.

Kötüye Kullanım Amaçlı Ekip İletişimlerini Kapatma

Valorant oynamak, ister takımınızdan ister düşman takımından olsun, oyun içinde kötü niyetli davranışlarla veya zehirli davranışlarla karşılaşmanız dışında heyecan verici ve eğlenceli olabilir. Yine de Valorant, bu oyuncular ve takım için hem Sesi hem de Sohbeti kapatmanıza izin verir.

Bu tür seçenekler, oyuncuların oyuna daha iyi odaklanmasına ve sohbet veya ses yoluyla tüm toksisiteyi susturmasına yardımcı olabilir. İdeal olarak, bunları bildirmek de bir seçenektir, ancak kötü niyetli takım iletişimlerini sessize almak, özellikle dereceli modda oynarken anında yardımcı olur. Bununla birlikte, oyun içinde pozitifliği korumanızı ve herhangi bir toksik davranışta bulunmamanızı da tavsiye ederiz.

Valorant'ta Ekip Sesini ve Sohbeti Kapatma

 • Oyun içi turunuzdan Ayarlar Sayfasına erişmek için klavyenizdeki 'Esc' düğmesine basın.
 • Ayarlar Sayfasındaki Maç Sekmesine gideceksiniz ve diğer seçeneklerle birlikte takımınızın adlarını da görebilirsiniz.
Match-1-1024x595.png

 • Artık ilgili takım arkadaşlarınızın oyun içi iletişim seslerini azaltmak için kaydırıcıyı kullanabilir veya Sessiz seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyerek onları tamamen susturabilirsiniz. Ayrıca tüm ekip üyelerini sessize alabilirsiniz.
Match-2-1024x595.png

Match-3-1024x595.png

 • Oyuncu adlarına karşı sohbeti sessize al seçeneğine tıklayarak sohbeti daha da sessize alabilir veya buna paralel olarak oyun içi sohbet pencerenizde düşman takımın sohbetinin görünmesini engelleyebilirsiniz.
Match-4-1024x595.png

 • Artık sesini duymadan veya sessize aldığınız ilgili oyuncuların sohbetlerini görüntülemeden oynayabilmelisiniz.
 
Üst