Valorant Hata Kodu Val 43 Nasıl Düzeltilir?

AkrepX

Forum Üyesi
valorant.jpg

Valorant Hata Kodu VAL 43 Nasıl Düzeltilir?​

VAL 43 hata kodu veya valorant 43 hatası, oyuncular oyun istemcisini açmaya çalışırken ortaya çıkıyor. Genellikle bağlantı sorunlarıyla ilgili olduğu için Valorant oynarken karşılaşabileceğiniz en can sıkıcı hatalardan biri olma eğilimindedir. Buna ek olarak, Valorant sunucularının erişilememesinden de kaynaklanabilir. Hata koduna “ Platforma bağlanırken bir hata oluştu. Lütfen oyun istemcinizi yeniden başlatın ” hata mesajı.

valorant-43.png
Hata mesajı temel olarak Valorant oyun istemcinizin Riot sunucularına ulaşamadığı anlamına gelir. Şimdi, bunun nedeni bağlantı sorunlarınız veya zaman zaman Riot sunucularıyla ilgili bir sorun olabilir, bu durumda Twitter tanıtıcılarına bakmanız veya Riot Games Hizmet Durumu web sitesine gitmeniz gerekir . Söz konusu soruna neden olabilecek nedenlerden bazıları şunlardır:
  • Riot İstemci Ayarları — Görünüşe göre, bazı durumlarda sorun, AppData dizininde depolanan Riot istemcisi oyun ayarlarınız tarafından tetiklenebilir. Böyle bir senaryoda, yeniden başlatmanın ardından otomatik olarak yeniden oluşturulan dosyayı silmeniz ve ardından istemciyi yönetici olarak çalıştırmanız gerekecektir.
  • Vanguard Hizmeti — Riot , oyunu çalıştırmadan önce hile karşıtının çalıştığından emin olmak için Vanguard hizmetini kullanır . Hizmet arka planda çalışmıyorsa, istemciyi başlatamazsınız ve belirtilen hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz.
  • Riot Bağlantı Sorunları — Yukarıda bahsettiğimiz gibi, hata kodu bazen Riot sunucularının kapalı olması nedeniyle de görünebilir. Bu gibi durumlarda, Riot teknik ekibinin sorunu çözmesini beklemekten başka seçeneğiniz yoktur.
Şimdi sorunun olası nedenlerini gözden geçirdiğimize göre, düzeltmek için uygulayabileceğiniz farklı çözümlere geçelim.

1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Görünüşe göre, söz konusu hata mesajıyla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey, sisteminizi yeniden başlatmaktır. Bununla birlikte, PC'nizi yeniden başlatmadan önce, herhangi bir meyve verip vermediğini görmek için hata mesajı belirttiği gibi oyun istemcisini yeniden başlatmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, devam edin ve sorunu çözüp çözmediğini görmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorunun basit bir yeniden başlatma gerektirdiğini öğrenmek için ayarlar dosyasını silmekten her şeyi ve daha fazlasını deneyen kullanıcılar oldu. Bu nedenle, yeniden başlatma ilk önceliğiniz olmalıdır. Bu işe yaramazsa, bir sonraki çözümlere geçin.

2. Play Valorant Web Sitesine Giriş Yapın

Bazı durumlarda, Riot tarafından oluşturulan özel Valorant web sitesine giriş yaparak bahsedilen hata mesajını çözebilirsiniz . Bunun, hata koduna takılan birkaç oyuncu için sorunu çözdüğü bildirildi. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin:
1.Tarayıcı pencerenizde, buraya tıklayarak Play Valorant web sitesine gidin .
2.Bir kez orada, sağ üst köşedeki kırmızı Şimdi Oyna düğmesine tıklayın.
play-valorant.png
3.Bu sizden bir hesap oluşturmanızı veya oturum açmanızı isteyecektir. Oturum Aç düğmesine tıklayın ve ardından oturum açma kimlik bilgilerinizi sağlayın.

play-valorant-sign-in.png
4.Başarılı bir şekilde oturum açtıktan sonra tarayıcı penceresini kapatın ve ardından oyunu açmayı deneyin. Bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.

3. AppData Dizinindeki Riot İstemci Ayarları Dosyasını Silin

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bazı durumlarda hata mesajı, Windows işletim sisteminizin AppData dizininde saklanan Riot İstemci özel ayarlarınız nedeniyle görünebilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken sadece dosyayı silmek. İstemciyi yeniden başlattığınızda otomatik olarak yeniden oluşturulduğundan bu tamamen güvenlidir. Ancak, kayıtlı ayarlarınızı kaybedebilirsiniz, bunun farkında olun. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin:
1.Her şeyden önce, Windows tuşu + R'ye basarak Çalıştır iletişim kutusunu açın .
2.Ardından Çalıştır iletişim kutusuna %AppData% yazın ve Enter'a basın . Bu, Windows Gezgini'ni açacak ve sizi otomatik olarak varsayılan olarak gizlenen AppData dizini içindeki Dolaşım klasörüne götürecektir .

run-appdata.png
3.Aslında AppData klasöründe olmak için sol üst köşedeki ok tuşlarını veya geri al tuşunu kullanarak bir dizine geri dönmeniz gerekecek .

appdata.png
4.Orada, Yerel > Riot Games > Riot İstemcisi > Veri'ye gidin .
5.Gelen Veri klasörünün silin RiotClientPrivateSettings.yaml dosyasını.

riot-client-data.png
6.Bunu yaptıktan sonra Windows Gezgini penceresini kapatın ve Valorant'ı yönetici olarak çalıştırın. Bunu yapmak için, üzerine sağ tıklayın ve açılır menüden Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.
7.Bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.

4. VGC Hizmetinin Çalıştığından emin olun

Riot, oyununda rekabetçi oyunun en yüksek bütünlüğünü sağlayan kendi oyun güvenlik yazılımını kullanır. Bu güvenlik yazılımı veya anti-hile, isterseniz Vanguard olarak adlandırılır. Valorant veya başka bir Riot oyunu yüklediğinizde, bu otomatik olarak yanına yüklenir. Yazılımın çalıştığından emin olmaktan sorumlu hizmete VGC denir.
Bu nedenle, Valorant 43 hata koduyla karşılaştığınızda hizmetin çalıştığından emin olmalısınız. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin:
  1. Valorant ve Riot İstemcinizin kapalı olduğundan emin olun . Bunu sağlamak için Görev Yöneticisini açın ve Valorant veya Riot işlemlerini arayın ve sonlandırın.
  2. Ardından, Windows tuşu + R tuşlarına birlikte basarak Çalıştır iletişim kutusunu açın .
  3. Çalıştır iletişim kutusu açıldığında, services.msc yazın ve Enter tuşuna basın. Bu, Windows Hizmetleri penceresini açacaktır.
run-services.png
4.Hizmetler listesinden vgc öğesini arayın . Bu aramayı kolaylaştırmak için Servisler penceresi içerisinden V tuşuna basmanız sizi V harfinden başlayarak servislere götürecektir.

vgc-service.png
5.Özellikler penceresini açmak için bulunduktan sonra hizmete çift tıklayın . Değişim Başlangıç türünü için Otomatik ve ardından tıklayarak hizmeti başlatmak Başlat düğmesini.

vgc-properties.png
6.Bunu yaptıktan ve hizmet çalışmaya başladığında, sorunun devam edip etmediğini görmek için oyununuzu tekrar çalıştırın.
 
Üst