Valorant Derecenizi Yükseltin: Valorant Kademe 1 Takım Taktiklerini Öğrenin

AkrepX

Forum Üyesi
valorant-tier-1-team.jpg

Valorant Derecenizi Yükseltin: Valorant Kademe 1 Takım Taktiklerini Öğrenin​

Valorant'ta en üst düzeyde rekabet etmek becerilerden, taktik planlamadan ve nişan alma hassasiyetinden fazlasını gerektirecektir. Valorant, yalnızca artı işaretine güvenmenin sizi çoğundan daha iyi hale getirdiği çoğu FPS nişancı oyunundan farklıdır, ancak Valorant Sıralamanızı Geliştirmezseniz, yine de maçları kazanmak için yeterli değildir.

İster rütbe atlamak ister oyundaki hünerinizi kanıtlamak istiyorsanız, yukarıda bahsedilen birkaç önemli şeyi düşünmeli ve uygulamalısınız. Bu unsurları, küresel Valorant Şampiyonlar Turnuvasında tekrar tekrar en üst sıralarda yer alan Valorant Kademe 1 takımlarının tamamı olmasa da çoğu takip eder.
Valorant derecenizi en yükseğe çıkarmak için valorant oyununuzu nasıl geliştirebileceğinizi öğrenelim.

Ustalaşmak için Temel Bilgiler – Valorant Derecenizi Yükseltin​

Kazanmayı hayal etmek, oyunun temellerini öğrenip ustalaşmadıkça sizi hiçbir yere götürmez. Ajan yetenekleri, harita simetrisi vb. gibi şeyler hakkında bilgi sahibi olmak, kavramanız gerektiğinde veya zorlu rakiplere karşı bir as için savaşırken anlarda size yardımcı olabilir. Bilginizi tazeleyin ve aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

Birden Fazla Aracıyla Pratik Yapın

Çoğu oyuncu, hem derecelendirilmemiş hem de dereceli modda oynadıkları birçok oyundan bağımsız olarak yalnızca bir temsilciye hakim olma hatasına düşer. Bir ajanı diğer mevcut ajanlardan daha iyi oynamak sizi dezavantajlı duruma sokacaktır. Sıralama söz konusu olduğunda, başka bir takım oyuncusu ana temsilcinizi insta kilitlediğinde, ana temsilci olmayan bir temsilci seçecek ve pratik yapmadan onunla kötü oynayacaktır.
Valorant-Game-Agents-1024x576.jpg

Ayrıca, toplamda iki veya üç temsilci üzerinde daha iyi kontrole sahip olmak, oyunlarınızı doğaçlamanıza yardımcı olabilir. Onlara ve yapabilecekleri şeylere daha iyi aşina olduğunuz için, herhangi bir turun herhangi bir döneminde oyun durumunu tersine çevirebilirsiniz.

Daha da önemlisi, Duelists, Sentinels, Controllers ve Initiators gibi farklı sınıflara ait ajanlar olarak oynamaya çalışın. Rakip takım bu ajanları kullandığında taktikleri ölçmenize ve tanımanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, kazanabilmeniz için ekibinizi dengelemenize yardımcı olacaktır. Viper, Jett, Sage, Astra, Sova, vb. gibi yedi haritanın hepsinde ideal performans gösterebilecek ajanları seçin .

Harita Zekası

Ustalaşılması gereken ikinci önemli şey, ajan rotasyon olasılıkları ve darbeli öldürmeleri güvence altına almak için farklı açılar hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacak harita zekasıdır. Split ve Bind gibi haritalar çoğu bölgede çok sıkışık olduğundan, tüm savaşlar kısa menzilli veya kısa-orta menzilli hale geliyor.
Valorant Derecenizi Yükseltin

Öte yandan, esinti ve buz kutusu gibi haritalar, kapsamak için bol miktarda dikey açı ve birlikte daha yüksek orta-uzun menzilli savaşları oluşturan yatay açılar sunar. Tüm bu haritaların geometrisini anlamak zaman alabilir, ancak bunu yapmak sizi yiğit bir oyuncu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ek olarak, özellikle Haven ve Ascent için harita açıklamalarını da öğrenin. Takım iletişimine yardımcı olur ve takımı daha koordineli hale getirmek için çalışır, bu da rakiplerinizi en iyi şekilde yenmek için çok önemlidir. Haritaların farklı konumlarının belirtme çizgisi adlarını bilmemek, muhtemelen neredeyse tüm oyunları kaybetmenize neden olacaktır. Bunları 'M' düğmesine basarak haritada bulabilirsiniz.

Uygulamak

Savaşlarınızı dikkatli bir şekilde seçmek, düşman yiğit takımında üstünlük kazanmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, düşmanın uzun A veya B sahalarında bir Operatör veya Mareşal kullandığından eminseniz, o oyuncuyu o rotadan silahınızla meşgul etmemek mümkün olacaktır. Bunun yerine, yetenekleri kullanın veya etrafta dolaşın ve ekibinizle yeniden gruplandırın veya iki kez göz atın.
Yeteneklerinizi kullanmak sizi oyunda çok ileriye götürecek, ancak onları erken boşa harcamak da size tur kaybettirecek. Bir as kararı almak veya ekibinizin kusursuz bir karar almasına yardımcı olmak istiyorsanız, valorant ajan yeteneklerinizin kullanımını dengelemek çok önemlidir.

Bu kararların alınmasında iletişim de önemli bir rol oynayacaktır, bu nedenle ekibinizle net bir iletişim kurduğunuzdan emin olun. Ayrıca, bir siteyi çiftler halinde ve farklı ajan kombinasyonları halinde acele etmeyi veya tutmayı deneyin. Bunu yapmak, öngörülemezliği sağlayacak ve düşman ekibini şaşırtacaktır.

Valorant Oyunlarını Kazanmak ve Valorant Sıralamanızı Geliştirmek için Beş Profesyonel İpucu​

Valorant temellerinde ustalaştıktan sonra, rütbenizi bir sonraki seviyelere taşıma şansınızı artırmak için oyununuza dahil edebileceğiniz daha pek çok şey var.

Aşağıda sunulan öneriler, popüler yayıncılar olarak selamlanan veya Sentinels, Gambit eSports, 100 Thieves vb. gibi Pro Valorant Kademe 1 takımlarına ait olan Shroud, TenZ, Hiko, Scream vb. gibi provalorant oyuncular tarafından sunulan ipuçlarının bir kombinasyonudur.

Takım Temsilcisi Kadroları

Bu nedenle, bir haritanın başlangıcından önce veya bir eşleşme bulduktan sonra bir temsilci seçmek için sıraya girerken, ana ajanları insta kilitlemekten kaçının. Valorant Rekabetçi oyun modunda genellikle mümkün olan ekibinizle iletişim kurmaya çalışın. Tüm ekibinizin birleşik becerilerine göre temsilci seçmek, ekip olarak iyi performans gösterme şansınızı en üst düzeye çıkaracaktır.

Bu nedenle, tamamen düellocu bir takım, tüm benzer sınıf ajanı takımlarıyla aynı, büyük bir hayır-hayırdır. Bunun yerine, Duelist, Sentinel, Initiator veya Controller gibi farklı sınıflardan valorant ajanları kullanarak ekibi dengeleyin.

Ayrıca haritaya göre temsilci seçmeyi de unutmayın. Breeze haritasında Phoenix ajanını seçmek tüm takıma pek yardımcı olmayacak. İhlal veya Skye olarak oynamak, bunun yerine kendiniz ve takım için daha iyi sonuçlar sağlayacaktır.
Sonuçta, Takım Çalışması Dreamwork yapar!

Savunma ve Saldırı Ajan Rotasyonları

Bir ekibin yapabileceği yaygın hatalardan biri, girişim sırasında bir veya daha fazla ajanı kaybetme kanıtıyla aynı konuda onay aldıktan sonra yoğun şekilde korunan bir siteyi itmektir. Bu tür senaryolar, daha fazla öldürme elde etme şansı elde etmek için ekibin başka bir fabrika sahasına dönmesini veya başka bir yere dönmesini gerektirir.
Valorant Derecenizi Yükseltin

Diğer bir yaygın hata, her turda aynı valorant ajanları kombinasyonunu kullanarak aynı siteyi aynı şekilde zorlamak. Böyle bir strateji, oyunu atmanıza neden olacak ve neredeyse kesinlikle uzun vadede kazanç sağlamayacaktır. Bunun yerine, belirli bir siteyi itmek için aracı kombinasyonlarını değiştirin. Ayrıca pozisyonları koruyabilir ve düşman ekibinin daha yeni kombinasyonla zorlamasını bekleyebilirsiniz, bu da bir siteyi daha kolay istila etmenize olanak tanır.

Son olarak, düşman ekip için öngörülemez olmak için ekip olarak çalışın. Takımınızı kör etmekten kaçının ve üzerinde anlaşmaya varılmış bir oyun stratejisi olmadıkça kesinlikle takım arkadaşlarınızı asla tuzağa düşürmeyin. Takasları kaybetmek veya düşmanları etiketlemek sadece takım üzerindeki baskıyı artıracaktır. Ayrıca, belirli bir oyuncunun daha fazla açıyı kaplamasını ve belirli bir açıyı tutarken daha az tetikte kalmasını sağlayacaktır.

Zayıf Noktaları Tanıyın

Mükemmelliğin peşinde koşmak kötü değil ama hatalarına karşı kör olmak da iyi değil. Valorant gibi asimetrik taktik nişancı oyununda, raundlar çok hızlı bir şekilde düşman takımın lehine dönebilir, hatalar size tüm oyuna mal olabilir.

hedefleyen
Bu tür senaryolardan kaçınmak basittir. Zayıf noktalarınızı belirleyin ve bunları uygulayın veya taktiğinizi tamamen değiştirin. Nişan alma sorunlarınız varsa, artı işareti yerleştirme ipuçlarını öğrenin ve çoğu senaryoda hangisinin sizin için daha iyi olduğunu anlamak için bunları farklı silahlar kullanarak uygulayın.

Hareket
Haritadaki yüksek sesli hareketler sizi kayıplara kaydeder ve daha yavaş hareketler, olası maksimum öldürme şansını kaybeder. Böylece, hangi durumların hızlı hareketler gerektirdiğini ve hangi koşulların hemen sessiz hareket gerektirdiğini öğrenin.

Hareketinizi geliştirmek için birkaç ipucu, köşelere veya fabrika alanlarına yaklaşırken sessizliği korumayı takip eder. Öte yandan, takım arkadaşınız bir başak bitkisini teyit etmek için ararsa, elinde bıçakla ilgili alana zamanında koşmak size daha iyi bir tempo sunacaktır. Ayrıca, siteyi yeniden ele geçirmek için kendinize daha iyi bir açı atamanız için size zaman tanıyacaktır.

Holding Sitesi
Site tutma becerilerinizi geliştirmek için sayısız strateji var, ancak bunların neredeyse her biri birkaç temel ilkeyi takip ediyor.
  1. Rakibin varlığını/aktivitesini onaylayın ve iletin.
  2. Sayıca fazla olduğunuzda uygun etiketleme anları için koruma veya sabrınızı koruyun.
  3. Başka bir ajanla bir açıya iki kez göz atın veya flaş yeteneğinin kullanımından sonra göz atın.
Bu ilkelerin ötesinde, Valorant Temsilcilerinizle ek olarak yapabilecekleriniz burada.
  • Her zaman Ajan Flanks'e dikkat edin.
  • Her zaman haritanın Orta Alanını koruyan bir Temsilciniz olsun.
  • Gelişmekte olan olaylarla senkronize olarak Yetenekleri kullanın. (Spike sitesini duvarlayın, Cypher kamerasını yerleştirin, vb.)
  • Daha az açının kapatılmasını gerektiren ancak maksimum saha kontrolü sunan konumda olun.
  • Takımınızın orta dönüş mü yoksa tekrar alma/savunma mı oynayacağına karar verin ve buna göre oynayın.

Pozitif Kalmak

İşlemler sırasında veya bir debriyaj durumunda sakinliğinizi kaybetmek, size kazanç sağlamaz ve bu da Valorant Rütbenizi kesinlikle olumsuz etkileyecektir. Herhangi bir olay değişikliğine daha iyi hazırlanmak için oyun turları boyunca tetikte ve pozitif kalmak önemlidir.

Arka arkaya birden fazla tur kaybetmek ve daha az motive olmak sadece insandır. Ancak, oyunu tersine çevirmek için çaba sarf etmekle birlikte olumlu kalmak, istenen sonuçları almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, derecelendirilmemiş modda bile elinizden geldiğince pratik yapın ve baştan sona olumlu bir tutum sergileyin.

Ayrıca, art arda birkaç dereceli valorant oyunu kaybettiğinizi varsayalım. Bu durumda, maç kaybetmenin acısını ortadan kaldırmak için diğer modları oynayarak zihinsel durumunuzu sıfırlamanız daha iyi olacaktır.
 
Üst