Valorant Ajanları İçin Flaş İpuçları

AkrepX

Forum Üyesi
Flash-Tips-for-Valorant-Agents-1024x548.png

Valorant Ajanları İçin Flaş İpuçları..
Valorant, Valorant Şampiyonlar Tur Serisinin dünyanın farklı bölgelerindeki sayısız oyun topluluğundan olumlu eleştiriler almasının ardından en popüler eSpor oyunlarından biri haline geliyor.

Şimdiye kadar oyun, Battlefield 5, Call of Duty: Warzone, Counter-Strike, Overwatch vb. Gibi birçok FPS atıcıya sahip olan topluluktan yalnızca olumlu eleştiriler almayı başardı.

Bu başarının ardındaki yadsınamaz bir takdir, oyuncuların taktiksel bir nişancı senaryosunda 5v5 olarak oynamak için 16 farklı ajan arasından seçim yapmalarına izin veren benzersiz karakter ajan tabanlı Valorant oyun mekaniğine atfedilebilir. Her Valorant ajanı farklı benzersiz yeteneklere sahiptir; aralarında bir flaşla körleme yeteneği, bir görüş hattı (LOS) içmek kadar önemli olmaya devam eder.

Bu kılavuz, bazı Valorant ajanlarının oyuncuları kör etme/flaş yapma yeteneklerine aşina olmanızı sağlayacaktır, o yüzden lafı fazla uzatmadan buna bir göz atalım.

Valorant Flash Ne Kadar Farklıdır?

Bir oyuncuyu kör etmek, birden fazla fayda sağlayan ve uygun şekilde kullanılmadıkları takdirde takıma bazı dezavantajlar getiren bir taktik nişancı oyunundaki en hayati unsurlardan biridir.
valorant-blinding-1019x1024.png

Ayrıca, (hepsi değil) birbirinden farklı şekillerde farklı olan ilgili ajan tarafından bir Valorant flaşı gerçekleştirmenin basit eylemi, ayrıca bir debriyaj, as veya bir itme türünden yararlanmak için çeşitli olasılıklar açar .

Valorant Temsilcileri arasındaki farklara ve Flash ipuçlarına göz atalım, böylece bir Valorant turu sans maçı kazanmak için durumu doğru bir şekilde yönetebilirsiniz.

Valorant Ajanları Flaş İpuçları

Bunlar, ayrı ayrı Görüş Alanı (LOS) yanıp sönme ipuçları aşağıda ayrıca belirtilen ajanlardan bağımsız olarak hatırlamanız gereken önemli Valorant Flash ipuçlarıdır:
  • İletişim ve Ekip Eşzamanlılığı
Bir siteyi veya alanı flaş ettiğinizi her zaman iletişim biriminiz aracılığıyla ekibinize açıkça belirtin. Valorant ekibinizle sağlıklı bir iletişim eksikliği, sonuçta size rauntlara ve dolayısıyla maça mal olacak, çünkü haritadaki on oyuncunun hepsini birlikte kör ettiniz ve önümüzdeki 5 saniye boyunca mermiler her yöne uçuşuyor.

Bu nedenle, bir tur başlamadan önce, satın alma süresi boyunca, valorant ajan flaş yeteneğinizi bu konuda iletişim kurarak kullanabilecek herhangi bir itme stratejisini tartışın ve ardından bunu yapmaya devam edin. Zamanla, bilinçaltı bir refleks eylemi haline gelecektir.
  • Yükseklerde Flaş
Doğrudan ideal artı işareti seviyesinde yanıp sönmek sadece büyük bir hayır-hayır değil, aynı zamanda ekibinizin yararına da zararlıdır. Bir savaş durumunda, yiğit ajanlarınızın yüksekliğinden yerde veya gökyüzünde biraz daha yüksekte parlamak, düşman ekibinin artı işaretini ayarlamasını sağlarken sizin ve ekibinizin bir yarasa gibi kör olmasını engeller.

Örneğin Yoru'nun flaşını alın. Yere fırlatırsanız, duvarlardan sektirmek yerine düşman ekibini geçici olarak kör edebilir, artı işaretlerini yanlış yönetmenize ve kör olduklarında ölümcül darbeler indirmenize izin verebilir.
  • Azalan valorant Flaş Efekti için LOS'u Ayarlama
Yiğit bir ajan bir flaş yeteneği kullandığında, görme yeteneğinizi ve tüm gerçeklik duygunuzu sunmak zorunda değilsiniz. Sadece konumunuzu ayarlamak veya bir flaştan uzağa bakmak, görüş alanınızı daha hızlı eski haline getirebilir veya sizi kör edici flaştan tamamen etkilenmemenizi sağlayabilir.

Reyna'nın al Leer örneğin. Valorant düellocusu, gözlerine bakan herhangi bir ajanı geçici olarak kör edebilir, bu da nesnelere karşı kalkan oluşturarak veya siper pozisyonuna geçerek önlenebilir. Valorant profesyonelleri, kendilerini etkilememek için bir flaş başlatırken bu tekniği gerçek zamanlı olarak kullanırlar.
  • Köşelerde ve Duvarlarda Sıçrama Flaşı
Açık alanlarda valorant ajan flaşı kullanmak takım için etkisizdir ve ilgili başak sahasında bulunan herkesi bunaltmaktadır. Ayrıca, gözetlemeden önce flaş özelliğinin eklenmesi, köşelerde veya duvarlarda flaş sektirirken öldürme puanları alma konusunda mükemmel bir şekilde çalışır.

Phoenix, Breach, Reyna, Skye gibi ajanlar, flaş yeteneklerini takım ve kendileri için kullanmalarından daha iyi sonuçlar elde etmek için bu ipucunu takip edebilir.
  • İkinci Flash'ı Tanıtın
Genellikle hiç kullanılmayan veya gözden kaçan başka bir ipucu, ilk flaşın ardından başka bir flaş göndermektir.

Bunu yapmak, pencerenin, ilk flaştan sonra, oyuncuları yeniden ayarlayacak ve onları sersemletecek ikinci flaş için hazırlıksız hale getirecek ve size mümkün olduğunca çok sayıda öldürme yapmak için kısacık bir fırsat sağlayacak bilgi toplamasına izin verebilir.

Not: Valorant Agent flaşları, yoğunluklarının ötesinde farklı haritalardaki etkinlikleri ve ölümcül takas durumunda sizi geride tutmalarına izin vermemenize izin verebilecek karşı önlemler açısından birbirlerinden farklılık gösterebilir.

Valorant'a yeni başlıyorsanız, tüm oyuncuların kilidini açmamış olabilirsiniz. Bununla birlikte, aşağıdaki aracılar, örneği aşağıdaki klipte görülebilen LOS senaryolarının kaybına neden olan ilgili flaş/kör edici ışık türlerini gerçekleştirebilir:

Çiğneme

Anında kilitlenen veya Breach Valorant Agent'ı insta-kilitleyen oyuncular Breach Main'dir, ancak ya düşmanları kör etmede üstün derecede tanrı-kademesidir ya da sadece kendi takımlarını teşhir etmekten zevk alırlar. Arası yok.

Flashpoint için İhlal İpuçları, her şeyden önce ekibinizle iletişim kurmanızı ve ardından yükseklerde flaş yapmanızı veya flaşın nesneler yerine duvarlardan sıçramasını sağlamanızı talep edecektir. Tüm ekibinizi kör etmenize engel olabilir ve ayrıca bir siteyi savunurken veya 1v1 takas senaryosunda yer almaktan vazgeçtiğinizde yardımcı olur.

Yükseliş veya Esinti kadar büyük bir haritadaysanız , bir nesneden uzaklığa bağlı olarak İhlal flaşının yoğunluğu azaldıkça, parlama noktasını tanıtmak için köşelere yapışmak sizin için ideal olacaktır .

Anka kuşu

Phoenix ajanı olarak oynamak, eğri topu duvarlardan, köşelerden sektirerek ve tercihen takım arkadaşlarınızı körleştirmemek için bir flaş üretirken zıplayarak kullanmanızı gerektirecektir .

Spike bölgesine saldırıyor veya savunuyor olsanız da, bir virajlı flaşı diğeriyle takip etmek, düşmanlarınıza ek bir sürpriz ve karışıklık unsuru sağlayabilir. Ek olarak, konumlandırma için duvarlara ve köşelere yapıştırmak, bir siteyi flaşlamak için ideal olarak daha iyi olacaktır.

KAY/O

Yakın zamanda Valorant oynamaya başlayan eski Counter Strike oyuncuları , KAY/O'nun flaş bombası fırlatmaya benzer bir mekanizmayı takip eden Flash/Drive ajan yeteneğine bayılacak .
Ekibinize onu kullanma konusunda açıkça bilgilendirmenin yanı sıra, gökyüzünü flaşlamak çoğu senaryoda, özellikle daha büyük haritalarda veya zeminde flaş yapmak sizin için işe yarayacaktır. Aynı şey, bir başak site yeniden alma veya birine itme oynuyor olsanız da geçerlidir.
Kör Taraf Yeteneğiniz, debriyaj durumları ve etkiyi başlatmadan önce her zaman duvarlardan veya zeminden sektiği için bir alanı hem itmek hem de tutmak için en iyisidir. Bu temsilci ile açılarınızı pratik etmeniz gerekebilir, ancak buna değecektir.
Valorant ajanlar için flaş ipuçları

Yoru yetenek paketiyle, şu anda Breeze, Haven, Ascent, Icebox, Bind, Fracture ve Split olmak üzere yedi haritanın neredeyse tamamında kullanışlı bir ajan .

gökyüzü

Valorant Skye ajanı, diğer ajanları iyileştirmek için Sage kadar yetenekli olarak kabul edilebilir, ancak ek olarak etkileyici olan, onun Yol Gösterici Işık yeteneğidir. Artı işaretinizi kullanarak uçuşunu gerçekleştirebileceğiniz, uçabilen bir şahini donatacak.

Yol Gösterici ışık doğru kullanıldığında yüzden Bind, Split, ve Breeze gibi haritalar için yararlı güçlü olabildiğince bu yeteneği pratik, önemli bir mesafe geçebilirler.

Ayrıca, bu yetenek, bir veya daha fazla oyuncunun ışıklar tarafından kör edildiği her seferinde 'kör' bir sesli komut duyarak bilgi elde etmek için de çalışır .

Reyna

Leer Reyna yeteneği gözün kendisi dışında başka bir şey görmesini duvarlar ve engeller ve güneşlikler oyuncuların geçebilir eterli bir yıkılabilir gözdür. Bu bir flaş değildir, ancak oyuncuların nişan almalarını yeniden ayarlamasına neden olduğu için daha yüksek bir irtifada veya yer seviyesinde bırakıldığında en iyi şekilde kullanılabilir.

Yıkılabilir olduğu için, oyuncular genellikle onu fırlatıp atmak için dürtüseldir, bu ciddi bir hata olabilir ve doğrudan göze bakmayı önlemek için siper alarak kolayca kaçınılabilir. Leer yeteneğini ikinci kez kullanmak , ancak onu kullanırken tahmin edilemez kalırsanız, öldürme şansınızı ikiye katlayabilir.

alamet

Omen'in Paranoia yeteneği kullanılarak gönderilen gölge mermisi , siteleri itmek veya dar köşeleri savunmak için mükemmeldir. Herhangi bir haritada uzun mesafelerde görüş alanlarını kaybetmeleri ve içinde oldukları sürece birden fazla oyuncuyu etkili bir şekilde kör etmeleriyle oyuncuları sersemletir.

Dikkatle dinleyerek ve asla takım arkadaşlarınızla hemen yakınınızda gruplaşmayarak kolayca önlenebilir. Kullanım kapsamı dar olsa da, doğru yerleştirirseniz herhangi bir göz kamaştırıcı flaş kadar iyi çalışır.
 
Üst