Seyrek Sakalı Gürleştirmenin Yolları Nelerdir?

Buz

Forum Üyesi
Sakal seyrekliğinde, öncelikle nedenin araştırılması gerekir. Bu konuda genetik bir faktör mü yoksa hormonal bir sorun mu olduğuna bakılmalıdır.

Eğer kişinin testosteron denilen seks hormonunda bir eksiklik varsa, öncelikle testosteron hormonunu yerine koyma tedavisinin yapılması gerekir. Çünkü testosteron hormonu sadece kişinin kıl miktarını arttırmak için değil, diğer seksüel faaliyetlerini devam ettirmesi açısından da mutlaka var olması gereken bir hormondur.

Testosteron hormonunun mutlaka dışarıdan takviye edilmesi gerekir. Bunun için de bir endokrinoloji uzmanından yardım almak gerekir.

Kişinin sakalları sonradan, belli bir nedenle azalmış ve seyrelmişse, bunun için uygulanabilecek yöntemler vardır. Öncelikle bunun ne tip bir seyrelme olduğu ortaya çıkarılmalıdır. Diffüz yani giderek azalan bir seyrelme mi yoksa bölgesel bir seyrelme mi olduğu tespit edilmelidir.

Eğer bölgesel bir seyrelme söz konusuysa, onun için yapılabilecek tedavi yöntemleri daha farklı, diffüz bir seyrelme söz konusuysa burada uygulanacak tedavi yöntemleri daha farklıdır.
 
Üst