Senato Adayı Mehmet Öz; ABD'yi refah yoluna geri koyma şansımız

Mukavvim

Forum Üyesi
ABD'de Kongre'de dengeleri değiştirebilecek ara seçimlere bir gün kala Cumhuriyetçi Parti'nin Pennsylvania Senatör adayı Dr. Mehmet Öz, seçmenlerle bir araya geldi. Öz, "Bu seçim, Pennsylvania ve Amerika'yı refah yoluna geri koyma şansımız." dedi.

Seçim kampanyasının son konuşmasını Cumhuriyetçi kırsal nüfusun çoğunlukta olduğu Montgomery’de yapan Öz, ABD'nin en önemli sorunlarını ekonomi, güvenlik ve yasa dışı göç şeklinde sıraladı. Öz, "Bu seçim, Pennsylvania ve Amerika'yı refah yoluna geri koyma şansımız." diye konuştu.

Türk asıllı Cumhuriyetçi aday, Amerika’nın en büyük sorunun enflasyon ve kötüye giden ekonomi olduğunu vurguladı.

Rakibi Fetterman’ı ve Demokratları, suçluları afla hapisten çıkarmakla suçlayan Öz, “Çocuklarımız sokakta oynarken onlar için endişe eder olduk." ifadesini kullandı.

Öz, artan suç oranlarından dolayı da Demokratları suçlayarak Amerika’nın güney sınırından yasa dışı geçişlerin arttığına dikkati çekti.

Bunun, Amerika’nın dengesini bozduğunu savunan Öz, “Önce sınırları güvenlik altına alacağız. Amerika’ya yasal yollardan sığınanlar başka. Kanunsuzları durdurup kanuni yollarla gelen göçmenleri ayırmalıyız." değerlendirmesini yaptı.

"Enflasyonu ve sağlık hizmetleri masraflarını düşüreceğimize inanıyorum." diyen Öz, seçmeni kendisine destek olmaya çağırdı.
 
Üst