Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Linux

Yaşlı Kurt
Forum Üyesi
images


Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?Sarışın olmak ya da saçlarınızı sarıya boyatmak başlı başına bir sorumluluktur. Keza sarı saçlar için her daim ayrı özenler göstermeli, bu tarz renge sahip olan saçların bakımını çok daha titizlikle gerçekleştirmelisiniz. Çünkü sarı saçlarınızın daima parlak ve canlı gözükmesini istiyorsanız bu titizliğe adapte olmanız da şarttır. Çoğu kadın önceleri bu durumun farkında olmadan saçlarını sarıya boyatırdı. Ancak doğal ve güzel bir görünüm için sarı saçların sürekli olarak belli başlı bir bakım sürecine girmesi gerekiyor. Bu yazımızda da sarı saçların bakımı nasıl yapılır ve ne tarz adımlar atılmalıdır farklı öneriler sunmak istiyoruz.

Sarı saç tercihi, saçlarının renk tonlarıyla oynamayı seven ve değişikliğe açık olan kadınların birincisi sırasındadır. Özellikle de tenleri beyaz olan kadınlarda sarı saçların çok daha fazla yakıştığı söylenebilir. Ancak sarı saçların genel olarak artıları varmış gibi gözükse de eksi taraftarları da bir hayli fazladır. Bu kapsamda da sarı saçlı kadınların en fazla maruz kaldığı eksi durumlardan birisi de saçlarının düzenli olarak makyaj ihtiyaç duymasıdır. Yani saç bakımına daima aynı düzende özen gösterip uygulama gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu durumun aksi hallerinde ortaya bakımsız bir saç sıkıntısı da çıkabilir. Bunun dışında da saçlarınızı ilk defa sarı renge boyatacaksanız eğer, muhakkak ki saçlarınızın 2 ton açığı ile başlamalısınız. Bu doğal bir görünüm elde etmek ve dip boyası sorunun önüne çok daha pratik bir şekilde geçebilmeniz açısından da önemli bir ilk adım olarak kabul görmüş olacaktır. Saçınızı boyattıktan sonra doğru ürünlerin kullanımıda oldukça etkilidir.


Saç Yapınıza Dikkar Edin

Saçlarınızı hangi renge boyatacağınız konusunda karar vermeden önce sizlerin saç yapınızı da çok iyi bir şekilde bilmeniz gerektiğini unutmayın. Çünkü saçlarınız boyandıktan sonra çok daha kırılgan ve hassas bir yapıya bürünmüş olacaktır. Bu durumun önüne geçmek adına sarı saçlara özel saç bakımlarına odaklanmalı ve bu bakımı da düzenli bir şekilde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Saç bakımı kesinlikle ihmal edilmemelidir ki söz konusu sarı saçlar olduğu zaman iki katı önemsenerek üzerine düşülmesi de fazlaca şarttır.


Bakım ve Boyama Esnasında Dikkat Edilecekler

Sarı saç rengini seçtikten sonra saçlarınızın rengini açmak adına tercih edilen kimyasallardan mutlaka uzak durmanızı öneriyoruz. Bu kimyasallar saçınıza ve saç derinize fazlaca zarar verebilir. Bunu mutlaka göz önünde bulundurmalı ve saç bakımı ile boyama aşamalarında bu titizlikle ilerlemeye özen göstermelisiniz. Bununla birlikte de sarı saçların bakımı aşamalarında sizlerin saç bakım ürünleri ve özellikle de saç maskelerine önem göstermeniz de şarttır. Bu maskeler saçlarınızın yıpranmasını ve kırılmasını engelleyecektir. Ki bu kapsamda bakıldığı zaman saçın daima neme ihtiyacı olur. Bu nem oranı saç derisi için de geçerlidir. Derinin altındaki gözenekler nefes aldığı müddetçe çok daha sağlıklı bir saç yapısına erişim de mümkün hale geleceği için, saçların kuruyup dökülmesinin önüne sürekli geçmelisiniz. Bunun için de nemlendirici şampuanlardan destek alabilir, saçlarınızı yıkarken daima nemlendirmeye de özen gösterebilirsiniz. Bu gibi süreçlere odaklanarak ilerlediğiniz takdirde zaten çok daha bakımlı bir saç yapısı da edinme şansı bulmuş olacaksınız.

Sarı saç bakımını yaparken saçlarınızı düzleştirici etkileri olan maşa ve ısı etkili düzleştirici kullanmaya özen göstermelisiniz. Saçlarınızın doğal şeklini bulup o doğrultuda bakım aşamalarına yoğunlaşırsanız eğer, çok daha sağlıklı bir görünüme erişmeniz de mümkün hale gelecektir. Ki saç bakımında önemli olan şey, yoğun ve hacmi sağlayacak nemlendirici kremlerden de destek almaktır. Bu süreci destekleyici bir etkileşim oluşturarak çok daha sağlıklı bir saç dokusuna erişimi destekleyeceksiniz.

Söz konusu sarı saçlar olduğu zaman bu tip saçların güneşten etkilenme olasılığı da diğer saçlara odanla çok daha fazladır. Pek çok kadın da güneşten dolayı yıpranmış bir saç görmeyi kesinlikle istemez. Bu duruma maruz kalmamak adına da saçlarınızı her zaman besleyici kremler ile güçlü tutmaya özen göstermelisiniz. Kİ bu sayede daha dolgun bir saç yapısına erişirsiniz. Bunun dışında da saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak su kullanmamaya, mümkünse ılık su ile yıkamaya özen gösterin. Bu da sağlıklı bir saç görünümü kazanmanızı destekleyecektir


Alıntı
 
Üst