Rockstar, gaza bastı! GTA VI beklenenden erken gelebilir

NasyoneL

Forum Üyesi

Rockstar Games, Grand Theft Auto (GTA) VI için çalışmaları hızlandırdı duyuruldu.​En başarılı yapımlarından Grand Theft Auto (GTA) V, aradan geçen dokuz yıla rağmen zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Bu durum serinin hayranlarını ve yapımcı firmayı mutlu etmeyi başarsa da merakla beklenen GTA VI‘nın sürekli ertelenmesine neden oluyor. Ortaya çıkan bilgilere göre bekleyiş sona erdi.

GTA VI ne zaman geliyor?​

Grand Theft Auto hayranları, senelerdir serinin devam etmesini bekledi. Ancak Rockstar, yeni bir oyun yerine GTA Trilogy Remaster gibi yapımlar üzerinde çalışmayı tercih etti. Ne yazık ki bu oyunlar da kötü grafikleri ve sahip olduğu hatalar nedeniyle eleştirilere maruz kalmıştı. Olayın ardından pek çok kişi, şirket yönetimini kötü kararlar almakla suçladı.


Oyunculardan gelen olumsuz eleştirileri değerlendiren Rockstar, Red Dead Redemption ve GTA IV Remaster projelerini iptal ederek, GTA VI projesine odaklanma kararı aldı. Son olarak bununla da yetinmeyen geliştirici, ekibi büyütme kararı aldı.

Rockstar Games, dünya çapındaki stüdyoaları için çeşitli iş ilanları yayınlamaya başladı. Pozisyonlar arasında; animasyon uzmanı, tasarımcı, 3D tasarımcısı, fotogrametri uzmanı ve animasyon programcısı var. toplam alınacak personel sayısı ise 233. Bu sayıdan yola çıkarak şirketin projeyi hızlandırmak istediğini söylemek mümkün.
 
Üst