Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Multimedya Araçları

DarK

Moderatör
Sunucu Sahibi
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
41
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
39
Web sitesi
www.MasaLFM.Net
Multimedya

Sosyal medyanın en önemli unsurlarından biri olan mültimedya öğelerinin sosyal medya kullanıcıları arasında hangi ortamlar aracılığıyla paylaşıldığı fotoğraf, video ve müzik,ses paylaşımı alt sınıflarında incelenmektedir.

Fotoğraf Paylaşımı

Fotoğraf paylaşımı terimi fotoğraf yayınlama veya kullanıcıların özel veya genel fotoğraflarını çevrimiçi transfer yoluyla başkalarıyla paylaşması anlamındadır. Web siteleri ve uygulamalar aracılığıyla fotoğrafların paylaşılması işlevine kolaylık sağlamıştır. Çevrimiçi fotoğraf galerileri ve bireysel kullanıcılar tarafından yönetilen fotoğraf blogları için de sık olmasa da bu terim kullanılmaktadır. sunabilmekte ve editör onayına gönderebilmektedirler. Editörler tarafından onaylanan yazılar ise sitede yer almaktadır.

Video Paylaşımı

Video paylaşım siteleri medyanın bize bakış acısını ve bizim medyaya bakış acımızı değiştirmektedir. İnternetteki amatör yapımcılar videolarını binlerce kişi ile paylaşabilmekte ve Hollywood yılldızlarının üzerinde olan ilgi odağını çalabilmektedirler.

Favori filmlerin bazı bölümleri, önemli haber programları, klipler ya da biraz eğlenmek için aranan görüntüler internette bulunabilmektedir. Video paylasım siteleri ise aranan görüntüyü kolay bulmayı ve favori videoları rahatlıkla izlemeyi sağlamaktadır. Video paylaşım ağları sayesinde bir gecede ünlü bir yıldız veya yapımcı olunabilmektedir. Video paylaşım siteleri kullanıcılarına video oluşturmak ve yüklemek için kaynaklar ve araçlar sağlamaktadır. Faydalı makaleler ve düzenleme araçlarına bu ağlar üzerinden erişilebilmektedir. Bazı video paylaşım siteleri videolarınızı herkesin görebileceği şekilde yayınladığı gibi bazıları da size özel kalmasına izin vermektedir.
 
Üst Alt