Mavi safir taşı uğursuz mu?

Mukavvim

Forum Üyesi
Bunca yıllık hayatımda hiç duymadığım bu şey, mavi safir almak için araştırma yaparken tamamen tesadüfi bir şekilde kulağıma geldi sevgili okur.

Diyorlar ki; mavi safir taşı uğursuzmuş. Takanı da, kasasında saklayanı da olumsuz etkilermiş. Prenses Diana’nın evlenirken seçtiği yüzük olan mavi safir de kendisine kötü şans getirmiş. Titanik batarken de güya o meşhur kolye gemiye uğursuzluk getirmiş. Hatta başta Marie Antoinette olmak üzere; her devirde sahibi olan kişilerin hayatına umut elması adı verilen mavi bir elmasın kötü şans getirdiğine dair de pek çok yazı var.

Hemen kutsal tapınağımız Google’ın derin sularına yelken açtım. Konuyla ilgili hiçbir kişisel görüşüm olmadığı için; mavi safir hakkında az sayıda edindiğim bilgiyi de bizzat yazanın ismi ile vereceğim.

2020 yılında köşe yazarlığı yapan ve Astroloji konusunda benim de görüşlerini sık sık okuduğum Can Aydoğmuş mavi safirin olumsuzluğu konusunda tüm takipçilerini açık ve net bir dille uyarmış. Hatta şöyle demiş: “Mavi safir taşı kötüdür, mavi safir kristali kötüdür. Hasta eder, kanser eder, iflas ettirir, boşandırır. Mavi safir takmanın da ötesinde kasanızda, evinizde bile bulunmasın”

Ah sevgili okur, şu satırları okuyup da araştırma perileri gelmez mi hiç insana? Gelir tabi…

O saatten sonra o Youtube videosu senin, bu forum benim inanın uyku uyumak haram oldu. Gece gündüz mavi safirin gizemini araştırdım durdum. Konu ilginç olunca öyle çok kişi deneyimini paylaşmış ki, artık hangisi doğru hangisi safsata ayıkla pirincin taşını.

İlginç olanı ise bu gündem 2020 yılında konuşulurken biz neredeydik acaba, ruhum bile duymadı? Şimdi kendime bir mavi safir almak için bakınırken bu bilgi hooopppp diye önüme düşüverdi.

Yaptığım araştırmalarda bulduğum ilginç bir detay da Astrolog Vedat Delek’in Youtube kanalındaki röportajdan. Sevgili Vedat (böyle yazınca çok yakın arkadaşımmış gibi oldu ama sadece çok severek takip ettiğim bir astrolog) taş uzmanı Zeynep Koç ile mavi safirin uğursuzluğu üzerine konuşuyor. Taş üzerine ciddi eğitimler alan Zeynep Koç’da mavi safirin çok farklı bir enerjisi olduğunu, insanı zengin de ettirebileceğini ama kötü etkilediğinde ölüme bile götürebileceğini söyleyip hangi burçların mavi safirden uzak durup, hangilerinin kullanabileceği yönünde uzun uzun anlatıyor...

Köşe yazısının tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.
 
Üst