Küçük Ev Dekorasyonu İçin Mekan Kullanım Tavsiyeleri

img acıklama

NeseLi

Üye
18 Şub 2021
140
Küçük Ev Dekorasyonu İçin Mekan Kullanım Tavsiyeleri

  • Kullanılmayan alanları değerlendirerek işe başlamak evinizin verimli depolama alanları kazanmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede evinizin rutin düzenlemelerini yapmanız ve her küçük eşyayı uygun bir alanda saklamanız kolaylaşacaktır. Örneğin duvarların birleştiği köşelere üçgen raflar yerleştirerek odalarınızda yeni alanlar açabilir, daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz.
  • Koltuk yerleştirme planınızda değişikliğe gidebilirsiniz. Eğer koltuklarınız arasındaki mesafe çok fazlaysa bu alanı daraltarak yeni bir oturma planı hazırlayabilirsiniz. Böylece hem alan genişliği elde edebilir, hem de misafirlerinizle yakından iletişim kurabilirsiniz.
  • Mobilyalar ile duvar arasında mesafe bırakmak da küçük ev dekorasyon fikirleri arasında yer alır. Mobilyalarınızı hafifçe öne taşıyarak daha geniş ve ferah bir alan görünümü sağlayabilirsiniz.
  • Alan darlığını önlemek için eşya sayısını minimuma indirmek de doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu yöntem sade ve şık bir görüntü avantajı elde etmenizi sağlar.
  • Yerleştirdiğiniz eşyaların odanın genel görünümüne oranla dengeli olması da önemlidir. Bir duvarınızın önünde çok fazla eşya varken, diğer duvarınızın önünde büyük bir boş alan olması genel görünümü olumsuz yönde etkileyebilir. Bunu önlemek için oda içerisinde eşit dağılım yapmaya özen gösterin.
 
Üst Alt