Fenerbahçe'de Mesut Özil'in performansı memnun etmedi

img acıklama

Ottomans

Üye
Radyo Founder
18 Şub 2021
413
Fenerbahçe'de Mesut Özil'in performansı memnun etmedi

Uzun uğraşlar ve büyük fedakârlıklarla transfer edilen Mesut Özil henüz istenen seviyeye gelemedi. Göztepe karşısında mağlubiyete çare olamayan dünyaca ünlü süperstar, 7 orta denemesinin 5'inde başarısız olurken, mücadeleyi de isabetli şut çekemeden tamamladı.

Uzun yıllardır Sarı-Lacivertli taraftarların rüyasını süsleyen Mesut Özil transferi, yönetimin uzun uğraşları ve yıldız oyuncunun da fedakârlıkları sonucunda devre arasında gerçekleşmişti. Bu transfer tüm dünyada yankı uyandırırken, gözler de artık tecrübeli oyuncuya çevrilmişti. Şampiyonluk yolunda Fenerbahçe'ye büyük katkılar sağlaması beklenen 32 yaşındaki oyuncu henüz o istenen seviyeye gelemedi.

Fiziksel olarak topluyor

Karagümrük sınavının ardından dün de Göztepe mücadelesine 11'de başlayan Mesut fiziksel açıdan yavaş yavaş form tutsa da performansıyla bekleneni veremedi. Sarı-Kırmızılılar'ın sert savunma anlayışı karşısında etkisiz kalan dünyaca ünlü yıldız çok mücadele etse de Kanarya'nın mağlubiyetine çare olamadı.

Atakları yönlendiremedi


Girdiği 8 ikili mücadelenin sadece 2'sini kazanabilen deneyimli orta saha, 7 orta denemesinin 5'inde de başarısız oldu. 90 dakika boyunca rakip kaleye sadece tek bir şut çeken onda da isabet bulamayan Mesut takımının ataklarını yönlendirmekte de bir hayli zorlandı.

Kampanya başlatılmıştı

Sarı-Lacivertli yönetim, Mesut transferi sonrasında mali anlamda camiadan destek istemişti. Bu doğrultuda da Ali Koç ve kurmayları, 'Fener ol' kampanyasından yola çıkarak 'Mesut Ol' kampanyasını başlatmıştı.

3'ünde de kaybettiler

Mesut'un görev yaptığı 5 maçın 3'ünde Fenerbahçe kazanamadı... Kanarya, Hatay ve Karagümrük engellerini 2-1'lik skorlarla aşsa da Galatasaray'a 1-0, Başakşehir'e 2-1 ve son olarak da dün Göztepe'ye yine 1-0 mağlup olmaktan kurtulamadı.
 
Üst Alt