Fatih Altaylıdan Diyanet İşlerine Zehir Gibi Sözler

img acıklama

Achilleus

Üye
26 Mar 2021
1,004
Fatih Altaylıdan Diyanet İşlerine Zehir Gibi Sözler

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısında Kahramanmaraş'taki Arınç Kuran Kursundaki çocuk tacizi ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığına çok sert eleştirilerde bulundu...

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan'ın köşesinde yer verdiği Arınç Kuran Kursundaki çocuk taciziyle ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Günaydın kelimesinden rahatsız olanlardan, Yahudi selamını İslamiyet zannedenlerden, deniz mahsullerini haram ilan edenlerden, makam deyince aklına Mercedes S 500 gelenlerden, Diyanet'i siyasetin emrine verenlerden, kendilerini doğrudan ilgilendiren böyle bir konu ile ilgili tık yok diyen Altaylı, devamında şunları kaydetti:

Allah için tek kelime yok. Ayıptır, yanlıştır, olmamalıdır, cezasız kalmayacaktır, takipçisi olacağız falan gibi boş ve anlamsız laflardan biri dahi yok. Merakta kalan müminlere Aman çocuklara bir şey yapmayın, bu cahiliye devri adetidir demek de yok. Bunlar yok ama atama var. Diyanet İşleri Başkanının muhteşem bir başarı ile sürdürdüğü görevine bir dört yıl daha devam etmesini sağlayacak bir kararname var.

İşte Fatih Altaylı'nın "Bu hangi devrin adeti Şeyhülislam Ali Efendi" başlıklı yazısının o bölümü:

"Olayın başlı başına bir felaket, bir rezalet olmasının ötesinde dosya içeriği öylesine utanç verici, o kadar rahatsız edici, çocukların yaşadıklarını anlattığı detaylar tahammül sınırlarının o kadar ötesinde idi ki, Barış Pehlivanın haberinin tamamını okuyamadım.

Asabım bozuldu. İnsanlıktan utandım. İnsandan tiksindim. Ettiğim küfürün, ağzımdan çıkan bedduanın haddi hesabı yok.

Mevzuyu duydunuz muhtemelen. Kahramanmaraşta bir Kuran kursunda erkek çocuklara tacizde bulunmuş hocalardan biri.

Bir kez de değil. Defalarca. Rezillik ortaya çıkınca, çocuklar sapık canavarın yaptıklarını detaylarla anlatmışlar.

Burada aktarmayacağım. İnsanlığınızdan utanmayın diye.

Günaydın kelimesinden rahatsız olanlardan, Yahudi selamını İslamiyet zannedenlerden, deniz mahsullerini haram ilan edenlerden, makam deyince aklına Mercedes S 500 gelenlerden, Diyanet'i siyasetin emrine verenlerden, kendilerini doğrudan ilgilendiren böyle bir konu ile ilgili tık yok.

Allah için tek kelime yok. Ayıptır, yanlıştır, olmamalıdır, cezasız kalmayacaktır, takipçisi olacağız falan gibi boş ve anlamsız laflardan biri dahi yok.

Merakta kalan müminlere Aman çocuklara bir şey yapmayın, bu cahiliye devri adetidir demek de yok. Bunlar yok ama atama var.

Diyanet İşleri Başkanının muhteşem bir başarı ile sürdürdüğü görevine bir dört yıl daha devam etmesini sağlayacak bir kararname var.

Mevcut Diyanet İşleri Başkanı ne zaman toplumun sinir uçları ile oynayıp, Anayasayı ayaklar altına alacak bir şeyler yumurtlasa AK Partiye yakın tanıdıklardan Ya aslında iktidar da bunun söylediklerinden yaptıklarından rahatsız. Adam yokluğunda yanlışlıkla atandı der dururlardı.

Anlaşılan o ki, yanlışlıkla atanmamış. Ya da adam yokluğu aynen devam ediyor."

kaynak
 
Üst Alt