Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Diyarbakır'da Off-Road Festivali

Mukavvim

Forum Üyesi
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
7,791
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Diyarbakır'da Off-Road Festivali

Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Lice ilçesinde düzenlenen Off-Road Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye’nin değişik illerinden gelen macera tutkunları, festivali izlemeye gelen misafirlere, farklı bir heyecan yaşattı.

HaNme_7i0k-B860GekJvSA.jpg

Off-Road Festivali için Diyarbakır’a gelen ekipler, araçlarıyla şehir turu attı, gece Lice ilçesi kırsalında kamp yaptı.Gece ateş yakarak halay ve horon çeken macera tutkunları, gündüz de hünerlerini sergiledi. Festivale, İstanbul, Antalya, Sivas, Giresun ve Diyarbakır’dan 25 ekip katıldı. Nizamettin Kaplan/NTV
xldQ4D3ge0SbU5TiIykUkw.jpg

Kadın ve erkek pilotlar, kendileri için yapılan parkurda, bir birinden güzel gösteriler sundu. Cotanak Off-Road Klübü basin Sözcüsü Oğuzhan Kır, Diyarbakır’a ilk kez geldiğini belirterek, “Keşke daha önce gelsdeydim. Bambaşka coğrafya. Çok güzel insanlar var. Misafirperverlik üst düzeyde. İki günden bu yana kenti geziyoruz. Gece kamp yaptık. Kardeşlik halayı, Horonu çektik. Herkesi Diyarbakır’I görmeye davet ediyorum. Daha önce gelmediğime pişmanım. Bundan sonra her yıl Diyarbakır’da bir etkinlik düzenlemeyi arzu ediyoruz”dedi.
-LjBdyHiCk6mb-cM0w9TKA.jpg

Off-Road gösterileri, vatandaşlardan da büyük ilgi gördü. Off-Road severler, festival katılan araçların önünde bol bol hatıra fotoğrafı çekti.
4BeXEmhvHEqILePvFtQExw.jpg

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su da, pilot Yasemin Toker’in kullandığı araçta, Co-Pilotluk yaptı. Vali Su, yaptığı açıklamada, huzur ve güven ortamına dikkat çekti.
jxoleiKNaEGFC9RVRRWmxQ.jpg

Bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söyleyen Su, vatandaşların festival büyük ilgi gösterdiğini belirterek, farklı şehirlerden gelen Off-Road tutkunlarına teşekkür etti.
tN_XTsaVdkKjC8YJd4PAJw.jpg

Vali Su, “Kentimiz doğa sporları, bu tür etkinlikler için uygun bir yer. İnşallah bundan sonra da benzer etkinlikler yapmaya devam edeceğiz”dedi.
D0m9R9MzBE6lTqVWmK6b5g.jpg

-VRzIBfQIUSnipKvDotGpQ.jpg

pIozJhiWUkmxSABf3zEDzg.jpg

0xpUVIMKPES3JEgJNjUi8Q.jpg

M4gfCU-zd0eVxcPG3CpgGA.jpg

bDj7qjMyF02ULbxf7B74dQ.jpg

JZmbYHxlXUSFSCJgqwlcnQ.jpg

sTkAiRY9mkCLfGwNHVjAZA.jpg

RxmcZyqOi02C_ly2kkBTnw.jpg

uZGtz4EQr0q8rYKCWa69Hg.jpg

RBMfFwAKUES-V0CxsfySSg.jpg

TrZEjmnZuUmyleaW-dxxXQ.jpg

JwiFxQwygESfGCbpnnAiPg.jpg

2YeAjeGef0Cya5b4y9heCw.jpg

GLjTeVWNgkOlFe5ZqdGTsA.jpg
 
Üst Alt