Breeze Valorant Haritası Ve Karşılaştırması: Breeze Vs. Haven

AkrepX

Forum Üyesi
Breeze-Map.png

Breeze Valorant Haritası ve Karşılaştırması: Breeze vs. Haven​

Valorant'ın 1. yıldönümü, dünyanın dört bir yanındaki valorant oyuncu topluluğuna çok sayıda ince ayar, güncelleme, oyun içi özellik, ödül ve daha fazlasını getirdi. Lansmanından önce gerçekçi olmayan miktarda ses getiren oyun, bugüne kadar Breeze Valorant Haritası da dahil olmak üzere yeni içerik ve heyecan verici etkinlikler sunma taahhüdünü sürdürüyor!

Piyasaya sürüldüğü sırada başlangıçta mevcut olan sekiz ajandan şu anda oynanabilen on altı ajana kadar, valorant oyunu gerçekten çok yol kat etti. Bölüm 3 Act 1'in son güncellemesi, dünya çapında Breeze olarak adlandırılan tüm valorant oyuncular için yeni bir haritanın yayınlandığı Bölüm 2 Act 3'ün yerini alıyor.

Bu harita, ham metrikler ve diğer birkaç ayırt edici özelliğin yanı sıra, birkaç önemli benzerliği paylaşmanın yanı sıra, örneğin çoklu başak ekim siteleri, vb. açısından oyundaki diğer mevcut haritalardan farklıdır. Bu haritaya ve başka bir popüler haritaya göre nasıl bir performans gösterdiğine bakalım. Cennet.

Yeni Valorant Haritası: Esinti

İlk olarak, ünlü harita Haven ile doğrudan karşı karşıya gelmeden önce yeni Valorant Harita Esintisi'ni keşfedelim.


valorant-breeze-map-1024x576.jpg

Valorant oyuncu topluluğu ve valorant rekabetçi oyunculardan karışık tepkiler alan Icebox haritasını tanıttıktan sonra, yeni harita aslında bir Esinti. Harita, tarihi kalıntılar, deniz kıyısındaki mağaralar, karaya oturmuş gemi yapımı ada temelleri ve kıyıya yıkanmış çöp nesneleri gibi çeşitli görsel arka planlar ve sağlam yapılar ile bir okyanusun ortasında yer alan tropikal bir ortam sunuyor.

Üstün estetiği bir yana, Breeze şimdiye kadarki en büyük valorant haritası olarak kaydedildi ve hem saldırganlara hem de savunuculara, özellikle haritanın ilgili girişe bağlanan birkaç uzun geçit ve patikadan dolayı Operatör sapan nişancılar için çok sayıda görüş noktası sunuyor. Haritadaki çıkış noktaları.

Breeze'i ziyaret etmek

Haritanın nitty-cesur ayrıntılarına kısaca göz atalım. Başlangıç olarak, harita size iki fabrika alanı ve haritadaki altı konuma bağlanan daha geniş bir orta alan sunar. Harita kontrolü istiyorlarsa, özellikle defans oyuncuları olarak oynarken, bu alanda iki takım arasında mücadele etmek zorunlu hale gelecek.

Harita, birkaç konum dışında, sık sık yakın muharebe olasılıklarını neredeyse geçersiz kılmak için geniş bir alan sağlıyor. Bunların hepsi, bir Operatör taşıyan oyuncunun düşmanları bir şerif veya bir kısa ile atabileceğinizden daha hızlı etiketlemek için kullanabileceği uzun görüş noktalarından çok fazla korumalı değildir.
Breeze Valorant Haritası

Turların sonucunun büyük bir kısmı, keskin nişancı tüfeklerinin artı işaretlerinden etkili bir şekilde kaçan takımlara bağlı olacaktır. Viper, Omen, Brimstone, Astra, vb. gibi ajanlarda bulunan ilgili yetenekleri kullanarak mümkündür. Bu ajanlar, geçici olarak daha güvenli hareket sunmak için haritanın bir bölümünü görsel olarak inceleyebilir veya çeşitli bakış noktalarından izole edebilir.

Spike Siteleri

A bölgesi, merkezdeki en az 3 temel giriş noktası ve birkaç sıra dışı açıya sahip açık bir alanla çevrili iki piramit göz önüne alındığında, savunması en karmaşık yerlerden birini oluşturuyor. Tüm bu açıları, başak bitkisinden sonra siteyi savunan 5 oyuncunun tamamıyla bile kaplamak zor olacak.

Site B, aksine, tam anlamıyla farklı bir şekilde inşa edilmiştir. Kısmen modern ama eskimiş bir sitenin karşısında ve uzağında, oyuncular, birkaç taş ve merkezdeki dev bir taş sütun dışında düşman ateşine karşı koruma sağlamak için daha az kutuya sahip bir yerin harabeleri üzerinde duruyorlar.

Açıkça görülüyor ki, her iki haritada da silahlı çatışmalar öncelikle uzun menzilli veya orta uzun menzilli tipte olacak. Yetenekleri yakın dövüşlerde yardımcı olan ajanların nispeten daha az kullanışlı olduğu anlamına gelir. Ek olarak, Vandal, Marshal ve Operatörler satın almaları yöneteceğinden, bu haritada kazanma şansınızı artırmak için hedefinizi keskinleştirmeye başlayın. Ağır silahlar ya da çok taciz edilen Yargıç değil.

Breeze için Önerilen Valorant Ajanları

Seviye S
 • astra
 • engerek
 • gökyüzü
 • Sova
 • Yoru
 • jet
Seviye A
 • alamet
 • Çiğneme
 • yıkmak
 • adaçayı
 • şifre
 • Reyna
Seviye B
 • KAY/O
 • Anka kuşu
 • Killjoy
 • Kükürt
Not: Bu temsilci önerileri, yazarın kişisel görüşlerine ve deneyimine dayanmaktadır ve geliştiriciler veya Shroud, TenZ, Hiko, Scream, vb. gibi ünlü kişilikler tarafından sağlanan resmi bir öneri olarak kabul edilmemelidir.

Valorant Haritalarını Karşılaştırma: Breeze ve Haven.

Harita Topografyası

Haven, A fabrikasında daha yüksek bir zemin sunması nedeniyle uygun bir şekilde adlandırılmıştır; bu, Jett'in yukarı çekme yeteneğinin, onlara neyin çarptığını tanımadan önce düşmanları etiketlemek için çatılara kolayca inmesine izin vermesiyle de bağlantılıdır. Bazı önlemlerde ve yalnızca bazı konumlarda, yiğit ajan Sage'in Bariyer küresini kullanarak aynı şeyi yapması da mümkündür.

Bunun dışında Haven, oyundaki altı haritanın en büyüklerinden biri ve her iki takıma da karışık savaş alanları sunuyor. Haven'da hem uzun menzilli hem de orta ve kısa menzilli dövüşler yapmak mümkündür. Birkaç orta-uzun menzilli ve daha az kısa menzilli savaş durumuna kıyasla daha büyük bir farkla uzun menzilli savaş senaryoları sunan Breeze için bunun tersi geçerlidir.

Saldırganlar ve Savunanlar Senaryoları

Haven valorant haritası benzersizdir. A, B ve C olmak üzere savunmacıların hücumculara karşı koruma sağlaması için üç farklı başak tesisi sahası sunar. Hem takımlar için daha fazla rotasyon imkanı hem de B tesisini yakından bağlayan daha küçük bir orta saha (Orta Avlu) sağlar. Orta pencere ile oyuncu yumurtlaması yakınında. Sonuç olarak, Yargıç ve Şerif gibi bir silah Haven'daki her iki takıma da çok fazla zarar verebilir.

Breeze için, her iki takımın da haritada ustalaşmak veya haritaya alışmak için zorlu bir öğrenme eğrisinden geçmesi gerekecek. Orta alan ve başak bitki alanları boyunca çok sayıda gözetleme noktası ve açı, istila etmek veya çıkmak için bir turşu haline gelecektir.

Haritaların hiçbiri, Savunanların yanında yer alan Split'in aksine, savunucuları veya saldırganları giderek daha fazla desteklemiyor.

Meta Aracılar

Haven Meta Ajanları, ikinci haritanın genişliği nedeniyle Breeze'de benzer bir etki göstermeyebilir ve bunun tersi de geçerlidir. Ayrıca, geliştiriciler tarafından tüm aracıları dengelemek için aracının yeteneklerinde yapılan değişiklikler, ilgili Haritalar için Meta değişikliğinin arkasındaki itici güç olmanın yanı sıra bazı şaşırtıcı ancak faydalı senaryolara eklenecektir.
valorant-meta-agents-1-1024x576.jpeg


Ancak, her iki haritayı da daha iyi idare edebilecek aracıları seçerken seçimimiz şu şekildedir:
 • astra
 • gökyüzü
 • engerek
 • jet
 • Sova
 • Yoru
Breeze Valorant Haritası haritası, ani bir site tutmanın karmaşıklıkları açısından Icebox Valorant haritasıyla neredeyse aynı şekilde karşılaştırır. Buna karşılık, Haven haritası, her virajda çok sayıda yakın çeyrek çağrı ile daha az rahattır.

Daha iyi bir mücadele arayan Valorant Rekabetçi oyuncular, Breeze haritasına kesinlikle hayran kalacaklar. Buna karşılık, Haven haritası, oyunun ilk sürümü sırasında piyasaya sürülmesinden bu yana en tanıdık ve popüler haritalardan biridir. Yine de, yeni başlayan biriyseniz, haritalardan herhangi birini oynamak sizin için tam bir öğrenme deneyimi olmalıdır. Else Breeze daha zorlu bir oynanış sunarak kazanır .

Not: Yaklaşan Valorant Şampiyonlar Turu Aşama 3, turnuva maçlarında, Takımların Üç Maçın En İyisi için üç haritayı seçerken hala yasaklamaları mümkün olan Esinti Haritasını içerecektir.
 
Üst