Ayarları Radiant En İyi Valorant Mini Haritarehberi

AkrepX

Forum Üyesi
Valorant-Minimap-Settings-Guide-1024x614.png

Radiant En İyi Valorant Mini Harita Ayarları Rehberi

Haritadaki farklı bölgelere gitmenize yardımcı olan çok özellikli bir mini harita olmadan herhangi bir taktik nişancı oyunu eksik kalır. Counter-Strike , Overwatch, Valorant vb . FPS oyunlarında , farklı harita bölgelerine aşina bir profesyonel oyuncu olmanıza rağmen, bir mini haritanın önemini hafife almak, yapmanız gereken bir hata değildir. Bu yüzden size en iyi Valorant Mini Harita Ayarlarını getiriyoruz!

Mini haritanın bir oyun için, özellikle Valorant Oyunu için hayati olmasının birkaç nedeni vardır . Her oyuncunun özel ve benzersiz yeteneklere sahip bir Valorant ajanı olarak oynadığı karakter tabanlı bir taktik nişancı olan mini harita, farklı bölgelerin isimlerini sunmaktan fazlasını yapıyor.

En iyi valorant mini harita ayarlarını öğrenmeye geçmeden önce Valorant Mini Harita Efsanelerini anlayalım.

Valorant Mini Harita Efsaneleri​

Karakterinizin HUD ekranı, oynamayı seçtiğiniz valorant ajan türüne bağlı olarak bazı yönlerden farklılık gösterebilir. Yine de, Oyuncu Öldürme Akışı, Hasar Raporu, Silah HUD'si ve Mini Haritanız gibi birkaç önemli şey aynı kalacak.
valorant-minimap.jpg

Mini Haritanız, valorant oyun içi ekranınızın sol üst tarafında görüntülenir. Konumunuz, takım arkadaşlarınızın konumu, düşman valorant ajanının konumu ve anlık olarak kullanılan belirli yetenekler gibi tur hakkında size bir dizi bilgi sunacaktır.
Tüm bu bilgilerin mini haritanızda efsaneler şeklinde tasviri aşağıdaki gibidir:

Bölge Adları

Breeze , Ascend, Bind, Split, vb. gibi oynayabileceğiniz valorant haritasına bağlı olarak, haritanız size kaçınılmaz olarak ani sitenin yerini ve yolunu gösterecektir, yani A, B veya C. mini haritanızda kalın harfler ve dilerseniz onu gizlemeyi seçebilirsiniz.

Oyuncu Konumu

Oyuncuların verilen an için bir haritada nerede konumlandıklarını tanımalarına yardımcı olduğu için herhangi bir taktik nişancı için zahmetsizdir. Bunu kullanarak konumunuzu belirleyebilir ve herkes için her zaman valorant ajan simgesi olarak gösterilen valorant takım arkadaşlarınızın konumunu kontrol edebilirsiniz.

Ek olarak, bazen mini haritanızdaki düşmanları ilgili valorant ajan simgesi veya ? belirli bir konumdaki herhangi bir veya daha fazla takım arkadaşınız tarafından tespit edildikten sonra. Bununla birlikte, bu bilgiyi yalnızca bir tutam tuz veya genel bir fikirle almalısınız çünkü valorant harita rotasyonu en iyi oyuncuların her turda uyguladığı temel bir kavramdır.

Ancak, harita döndürmeyi mini harita döndürme gibi başka bir şeyle karıştırmayın çünkü ilki haritadaki konumunuzu değiştirmek anlamına gelir. Buna karşılık, ikincisi mini haritanızın dönüş kalitesini gösterir.

Görsel Koni

Valorant ajanınızın görünür perspektif kapsamını size sunduğu için mini haritanızdaki en değerli unsurlardan biridir. Jett, Sova, Raze, Cypher, vb. gibi valorant ajanları kullandığınızda , Operatörle Tek-tapping yapmak için veya Sova Dart, Raze BoomBot, Cypher Cam, vb. gibi özel valorant yeteneklerini kullandığınızda böyle bir özellik kullanışlıdır .

Ek olarak, görsel koni, bir Bilge Duvarın görüşünüzü engellediği veya Astra, Omen, Brimstone vb. tarafından oyun içi dumanın engellediği durumlarda, göz atamayacağınız veya aktif olarak bakmadığınız köşeleri belirlemenize yardımcı olabilir. görüş alanınız.
Kapatabilirsiniz ancak açık tutmak mini haritanızı karıştırmaz ve dikkatinizi dağıtmaz.

Bölge Konum Pingleri

Mini haritanız size bu bilgiyi varsayılan olarak sunamaz çünkü sadece siz veya takım arkadaşınız ilgili tuş atamasını kullanarak tanımladığınızda görünür.
Tüm ekibiniz bu konum işaretçilerini görüntüleyebilir ve belirli eylemleri gerçekleştirmede ekibinize daha iyi yardımcı olmak veya düşman yiğit oyuncuların bilinen son varlığını belirtmek için oyun sırasında harita üzerinde herhangi bir yere yerleştirebilir.

K/D Oranını Geliştirmek için Valorant Mini Harita Ayarları​

Artık farklı Valorant Harita Efsanelerine aşina olmalısınız, bu yüzden kolayca daha üst sıralarda yer alma şansınızı yükseltmek için kullanabileceğiniz Pro Valorant Mini Harita Ayarlarına bir göz atalım.
Mini Harita Boyutu
Valorant mini haritanızın boyutunu uygun şekilde seçin, böylece tüm görüş alanınızı engellemeden size bir bakışta bilgi sunabilir.

Radiant ve Pro Valorant oyuncuları için ideal valorant mini harita boyutu 1.0 ile 1.2 arasındadır. Yine de, bu boyutları sizin için çalışıyorsa kendiniz deneyebilir veya size daha iyi bilgi sunan başka bir şekle her zaman geçebilirsiniz.
Mini Harita Yakınlaştırma
Konumunuza veya izlediğiniz oyuncuya göre haritanızda belirli bir konuma odaklanmanızı sağlar. Haritanın tüm alanlarını aynı anda görmek istemeyen oyuncular, ihtiyaç duydukları bilgileri hızla elde etme şanslarını artırmak için haritayı daha yüksek bir ayarda kullanabilirler.

Pro ve Radiant Rank Valorant oyuncuları için ideal valorant mini harita yakınlaştırma ayarları, konfor seviyelerine bağlı olarak 0,6 ile 0,9 arasındadır.
Not: Daha küçük bir mini harita boyutu kullanırsanız ancak daha yüksek bir ön ayar için mini harita yakınlaştırmasını kullanırsanız, bu size daha küçük valorant haritalarda bazı avantajlar sağlayabilir.
Mini Harita Döndürme
Valorant ajanınızın hareketine göre dönmesini sağlayan mini haritanın bir özelliğidir. Mini harita, valorant ajanı tarafından görülmesi için seçilen hareket ve görsel alana bağlı olarak her iki yönde de dönecektir.

Bazı yiğit oyuncular bunu dikkat dağıtıcı bulurken, diğerleri için bir şekilde onlara yardım etmeye hizmet eder. Yani, onu 'kapalı' veya 'açık' tutabilirsiniz.
Not: Valorant Mini Harita Döndürmesini etkinleştirmek, 'Oyuncuyu Ortada Tut' seçeneği de açıkken en iyi sonucu verir.
Minimap Görsel Koni
Bu mini harita özelliğini her zaman açık tutmanızı tavsiye edeceğiz çünkü benzersiz ajan yeteneklerini kullanırken valorant strateji oyunları yaparken kullanışlı olabilir.
Mini Harita Bölge Adları
Mini harita bölge adlarını her zaman açık tutmak, muharebe sırasında, öncesinde veya sonrasında iletişimlerde bölge adlarını çağırmanıza yardımcı olacaktır.
 
Üst