Aslan ve tilkinin masalı

img acıklama

Ela

Üye
18 Şub 2021
122
Aslan ve tilkinin masalı

Ormanın derinliklerinde yaşayan bir aslan çift varmış. Bir sabah eşi, erkek aslana nefesinin kötü koktuğunu söylemiş ama o bunu kabul etmemiş. Öfkelenmiş ve hemen ormana gitmiş.

Önce bir koyun gelmiş ve ağzını kocaman açan aslan ona sormuş: “Koyun, söyle bana ağzım kötü kokuyor mu?” Koyun çok dürüst biriymiş ve hemen “Evet!” demiş. Bunu kabullenemeyen aslan tek hamlede onu yutuvermiş.

Ardından kurt gelmiş. Aslan aynı soruyu ona da sorunca kurt: “Kim demiş aslan beyimin nefesi kokuyor? Gül kokusu kadar tatlı bir nefesiniz var” demiş. Aslan onun yalan söylediğini düşünüp kızmış ve onu da tek lokmada yutmuş.

Son olarak tilki çıkmış aslanın huzuruna. Aslan “Ey tilki nefesim kokuyor mu hemen cevap ver!” deyince tilki: “Ah sevgili ormanlar kralı son birkaç gündür soğuk almışım, hastayım. Bu yüzden hoş ya da hoş olmayan hiçbir şeyin kokusunu alamıyorum” demiş.
Aslan, tilkinin bu cevabına karşılık ona hiçbir şey yapmamış.

Masaldan çıkan sonuç: Bazı zamanlarda hiçbir suçunuz olmadığı bir konudan ötürü ceza alabilirsiniz. O yüzden bilmediğiniz, tanımadığınız kişilerin tartışmalarından uzak durmalısınız.
 
Üst Alt