Aile Destek Programı ödemesi ne zaman yatacak? Ödemeler ne zaman? Aile Destek Programı müracaat şartları neler?

Mukavvim

Forum Üyesi
Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kasım ayı aile destek ödemelerinin yapılacağı tarihi duyurdu. Açıklamanın ardından aile destek ödemesi ilişkin detaylar, vatandaşların gündeminde yer aldı. Kasım ayının başlaması ile birlikte araştırmalarına hız veren ihtiyaç sahipleri, hak ettikleri Aile Destek Programı ödemesinin ne zaman hesaplarına geçeceğini öğrenmek istiyor. Peki, Aile Destek Programı ödemesi ne zaman yatacak? Ödemeler ne zaman? Aile Destek Programı müracaat şartları neler?

İşte, Aile Destek Programı Kasım ödemeleri hakkında bilgiler:

Aile Destek Programı Kasım ayı ödemeleri ne zaman yatacak?


Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:’’Türkiye Aile desteği... Bu kapsamda 2,5 milyon insanımıza 3.2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır. Vatandaşların hesaplarına ödemeler 8 Kasım’da yatırılacak’’ dedi.

Aile Destek Programı müracaat şartları neler?


’’Başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak personel ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması, durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü veya tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişilerden olması ve zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde başvurular hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu kişiler program kapsamı dışında tutulmuştur.’’


Aile Destek Yardımı başvurusu nasıl yapılır?


Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.
 
Üst