A’dan Z’ye Tüm Valorant Terimleri

AkrepX

Forum Üyesi
Valorant Val 5 Hatası Çözümü

Selam arkadaşlar bu gün size Valorant'da Val 5 hatasının çözümünü gösterip anlatmaya çalışacağım. Öncelikle msconfing uygulamasını açalım daha sonra vgc 'yi bulup çalışıp çalışmadığını kontrol edelim. Tik işareti varsa çalışıyordur tik işareti yoksa çalışmıyordur. Tik işareti yoksa tikleyelim ve uygulamayı yeniden başlatalım.

Daha sonra hizmetler kısmını msconfig'i açtığımız şekilde açalım ve orada'da vgc yi bulalım. Eğer çalıştırma durumu elle modundaysa bunu sağ tıklayıp otomatik yapalım ve uygula tamam diyerek kayıt edelim. Daha sonra hizmeti yeniden başlat diyip süreci tamamlayalım.

İlk işlemin sonunda bilgisayara reset atın şeklinde seçenek çıkıyor onu kabul etmeyip bu adımı uyguladıktan sonra reset atmanız daha iyi olacak ve sorunun çözülme ihtimalini arttıracaktır.
Öte bu hatayı hesabınıza birden fazla kişi bağlanıyorsa'da verme ihtimali olacaktır. Bunu unutmayınız.

Daha sonra %appdata% vanguard dosyasını bulalım ve vanguard unisstall'ı çalıştıralım veya programlar diyip oradan'da unistall edebilirsiniz bu size kalmış. Ardından Valorant klasörünü ve kaldıysa Riot Games klasörü içindeki vanguard ve riot client'i kaldıralım.

Ardından reset atalım ve denetim masasında programlara giriş yapalım ve Riot Vanguardı aratalım eğer hala kaldırılmamışsa cmd ekranını yönetici olarak açalım ve sc delate vgc ve sc delate vgk yazalım ve enterlayalım.

Ardından çalıştıra %temp% yazarak artık dosyaları silelim ve bilgisayara reset atalım. Ardından valorantı açıp güncelleyelim.
 
Üst