AÇEV HerÇocuğaEşitFırsat için koştu

Mukavvim

Forum Üyesi
Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 6 Kasım’da gerçekleşen N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda “Her Çocuğa Eşit Fırsat” için koştu. AÇEV koşucuları, 21 Kasım’a kadar Adım Adım’ın İyilik Peşinde Koş platformu üzerinden bağış toplamaya devam edecekler.Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla 2016’da Okuyan Bir Gelecek Projesi’ni hayata geçiren AÇEV, N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda 500 çocuğu daha Okuyan Bir Gelecek Yüz Yüze Program uygulamaları ile buluşturmak için koştu.Maratonda AÇEV yararına koşan kurumlar arasında Acıbadem Sigorta, B&T Design, Dinçer Lojistik, FibaRunners, Gamak, Generali Sigorta, Goodyear, Haribo, İş Yatırım, Kahve Dünyası, Kuzey Marmara Otoyolu, Mercedes, Mustela, NovaCore, Novotel Bosphorus İstanbul, Sabancı Holding ve Türkiye Sigorta yer aldı. Kurumsal ve bireysel olarak AÇEV’e destek veren toplam 271 koşucu, açtıkları kampanyalar sayesinde şimdiye kadar 1.472 bağışçıya ulaştı. AÇEV, toplanan bağışlarla ihtiyaç sahibi çocukların iyi ve sağlıklı bir erken çocukluk dönemi geçirmelerine destek verecek.Bağış maratonu 21 Kasım’da sona erecek

AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt,
İstanbul Maratonu’nun bittiğini ama bağış maratonunun 21 Kasım’a kadar devam ettiğini hatırlatarak, “29 yıldır, ihtiyaç sahibi çocuklara ve ailelerine yönelik, iyi ve sağlıklı bir erken çocukluk dönemi geçirilmesi, daha gelişmiş bir toplum yaratılması ve eğitimde fırsat eşitliği sağlanması amacıyla erken çocukluk ve yetişkin eğitimi alanlarında programlar geliştiriyor ve uyguluyoruz. İstanbul Maratonu’nda koşucularımızla, her çocuğun erken yaşlardan itibaren eşit öğrenme fırsatlarına erişebilmesi için bir araya gelmenin heyecanını paylaştık” dedi.
AÇEV koşucuları, 21 Kasım’a kadar #HerÇocuğaEşitFırsat projesi için bağış toplamaya devam edecekler. AÇEV koşucularının kampanyalarına, Adım Adım’ın İyilik Peşinde Koş platformu üzerinden bağışlarınızla destek olabilirsiniz. Eğer koşucular arasında yakınlarınız yoksa www.ipk.adimadim.org/kampanya/CC88181 adresinden AÇEV Koşucusu profilini de destekleyebilirsiniz.AÇEV, Okuyan Bir Gelecek Projesi’ni çocukların dil becerilerini geliştirirken, onlara okuma sevgisi ve alışkanlığı edindirmek, ebeveynlere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmak için yürütüyor. Projenin “Okuma Grupları”, “Aile Seminerleri” ve “Miniklerle Okuyoruz” atölyelerinden oluşan Okuyan Bir Gelecek Yüz Yüze Program uygulamaları sayesinde bugüne dek 13.760 çocuğa ulaşıldı.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı
 
Üst