2021 Komik Vahşi Yaşam Fotoğrafları yarışması

img acıklama

CoLomBo

Moderator
Moderatör
1 Nis 2021
431
Her yıl düzenlenen Komik Vahşi Yaşam Fotoğrafları yarışması, güldürürken doğal yaşamın korunması için farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Bu yıl dünyanın dört bir yanından gönderilen yedi bin fotoğraftan 42si finale kaldı. Fotoğraflarda su samurları, ayılar, maymunlar, kaplanlar, penguenler ve diğer vahşi hayvanlar gülünç hareketleri ve sevimlilikleriyle kalpleri eritiyor.

İşte 2021 Komik Vahşi Yaşam Fotoğrafları yarışmasında finale kalanlar...

İki profesyonel fotoğrafçı ve çevreci olan Paul Joynson-Hicks v Tom Sullam tarafından başlatılan ve bu yıl yedinci kez düzenlenen Komik Vahşi Yaşam Fotoğrafları yarışmasının finalistleri belirlendi.
Fotoğraf: Clemence GuinardBir yandan güldüren, bir yandan da doğal yaşamın korunması için farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışma, uluslararası bir doğa koruma vakfı olan Born Free Foundation işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.
Fotoğraf: John SpeirsKAZANANLAR 22 EKİM'DE BELLİ OLACAK

Bu yılki yarışmanın kazananları 22 Ekimde düzenlenecek online bir törenle duyurulacak.
Fotoğraf: David EppleyFotoğrafçı Aditya Kshirsagar, poz veren bir kertenkelenin bu fotoğrafına "Tutum" adını verdi. Kshirsagar, "Bu kertenkele türünün erkekleri, bölgelerini izlemek için daha yüksek yerleri seçiyor. Bu özel hayvanı, yazın yüksek sıcağında bir çalının dalına tünerken yakaladım" dedi.
Fotoğraf: Aditya KshirsagarBununla birlikte yeşil asma yılanları saldırganlaştıklarında ağızlarını açıyor. Ancak Kshirsagar, fotoğraftaki durumun daha çok geniş bir gülümsemeye benzediğini belirterek, Yeşil asma yılanları, Hindistan'ın Batı Ghats bölgesinde çok yaygın. "Yaklaştığınızda, ağızlarını sonuna kadar açarak saldırganlık gösteriyorlar. Ancak, buu güzel, zararsız asma yılanına dair korkacak bir şey yok. Görünüşe göre bana gülümsüyordu" diye konuştu.
Fotoğraf: Aditya Kshirsagar"PAZARTESİ SABAHLARI RUH HALİM"

Andrew Mayes huysuz görünen bir sığırcığın Pazartesi Sabahları Ruh Halim adlı bu fotoğrafını çekti. Mayes, "Bu anı, Güney Afrika'daki Rietvlei Doğa Koruma Alanı'nda bir ağaca tünemiş bir grup alaca sığırcığın fotoğrafını çekerken yakaladım. Pazartesi sabahları büründüğüm ruh halini mükemmel bir şekilde özetliyor" açıklamasını yaptı.
Fotoğraf: Andrew MayesAndy Parkinson'un "Leaning Post" filminde bir ayı yavrusu, manzaranın tadını çıkarmak için annesine yaslandı.
Parkinson, "Genç bir yavru, sabırlı annesini eğik bir direk olarak kullanmaya karar verdi, ağaçlardaki kuşlar daha yakından incelenmeyi gerektiriyor" diye yazdı.


Fotoğraf: Andy Parkinsonİşte 2021 Komik Vahşi Yaşam Fotoğrafları yarışmasında finale kalan diğer fotoğraflar...
Fotoğraf: Chee Kee TeoFotoğraf: Andy Parkinson


Fotoğraf: Anita Ross


Fotoğraf: Arthur Trevino


Fotoğraf: Axel Bocker


Fotoğraf: Brook Burling


Fotoğraf: Carol Taylor


Fotoğraf: Charlie Page


Fotoğraf: Cheryl Strahl


Fotoğraf: Chu Han Lin


Fotoğraf: Dawn Wilson


Fotoğraf: Dikky Oesin


Fotoğraf: Giovanni Querzani


Fotoğraf: KT Wong


Fotoğraf: Lea Scaddan


Fotoğraf: Philipp Stahr


Fotoğraf: Rohin Bakshi


Fotoğraf: Tom Svensson


Fotoğraf: Txema Garcia Laseca


Fotoğraf: Dirk-Jan Steehouwer


Fotoğraf: Edwin Smits


Fotoğraf: Gurumoorthy K.


Fotoğraf: Jakub Hodan

Alıntıdır.
 
Üst Alt